REKLAMA

Wrocławskie bulwary Xawerego Dunikowskiego: wyjątkowy projekt

Redakcja Propertydesign.pl | 25 sty 2017 18:44 0
Bulwar Xaverego Dunikowskiego - koncepcja.

Nowe ławki, krzesła, nowe drzewa oraz kilka tysięcy zasadzonych krokusów - wiosną zrewitalizowany bulwar Xaverego Dunikowskiego we Wrocławiu odżył. Nową koncepcję przestrzeni docenili i mieszkańcy i turyści. Projekt Piotra Żurawia dla Urzędu Miasta Wrocław jest nominowany do nagrody Property Design Awards 2017 w kategorii Przestrzeń publiczna.

Zrewitalizowany bulwar ma prawie kilometr długości i pozwala nie tylko na przyjemny spacer wzdłuż nabrzeża Odry, ale też sprzyja odpoczynkowi. W wielu miejscach można usiąść i odpocząć w cieniu drzew lub bezpośrednio nad rzeką. Spacerowicze natomiast oraz rowerzyści doceniają także oczekiwane rozwiązanie bezkolizyjnego przejścia pod mostem Pokoju. Dzięki niemu można od mostu Piaskowego przejść (lub przejechać) do mostu Grunwaldzkiego cały czas przy Odrze.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!