REKLAMA

Wschodni Kongres Gospodarczy – Partnerstwo dla rozwoju Europa. Polska. Wschód

Redakcja Archiconnect | 05 wrz 2014 08:45 0

Wicepremier i minister gospodarki, liczni przedstawiciele rządu i administracji oraz reprezentanci biznesu, prezesi największych firm, eksperci - kolejni goście z kraju i z zagranicy potwierdzają obecność na Wschodnim Kongresie Gospodarczym, który 18-19 września br. odbędzie się w Białymstoku.

Największa debata o rozwoju gospodarczym i relacjach ekonomicznych Polski Wschodniej oraz Wschodu i Zachodu Europy rozpocznie się już 18 września w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. W dwudniowym wydarzeniu weźmie udział blisko tysiąc gości ze świata biznesu, samorządu i nauki.

Wschodni Kongres Gospodarczy będzie okazją do dyskusji nad kwestiami najważniejszymi dla gospodarki Polski Wschodniej. Przedsięwzięcie to ma też na celu stworzenie platformy dialogu o przyszłości Europy w kontekście stosunków z naszymi wschodnimi partnerami. Tematyka Kongresu obejmie zagadnienia rozwojowe makroregionu związane m.in. z możliwościami stwarzanymi przez nową perspektywę finansową UE – od inwestycji infrastrukturalnych, poprzez perspektywy energetyki odnawialnej, po rozwój branży rolno-spożywczej, sektora usług medycznych czy nieruchomości hotelowych.

Wydarzeniem towarzyszącym podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego będzie wręczenie nagród w konkursie TOP Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2014. Plebiscyt wyłoni najlepsze praktyki inwestycyjne zrealizowane przez samorządy, spółki komunalne lub inne podmioty, nad którymi władztwo faktyczne sprawuje samorząd terytorialny, a które najbardziej przyczyniły się do rozwoju gospodarki regionu Polski Wschodniej w ostatniej dekadzie.

 

Więcej informacji na temat Kongresu:

Szczegółowy zakres tematyczny

Rejestracja

Partnerzy i Sponsorzy

Serdecznie zapraszamy do Białegostoku!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!