REKLAMA

Wybierz się do Poznania na "Poznań Design Days"

Mariusz Golak | 02 cze 2014 16:43 0
Poznan Design Days 2014.jpg

Do 8 czerwca br. potrwa "Poznań Design Days 2014" - festiwal designu, którego inicjatorami są Fundacja Uniwersytetu Artystycznego oraz Fundacja Klaster Poznań. W tym czasie w Poznaniu dojdzie do twórczego spotkania polskich i zagranicznych projektantów, zarówno tych, którzy mogą się już pochwalić sporym dorobkiem, jak i przedstawicieli młodego pokolenia.

"Poznań Design Days" to wydarzenie poświęcone problematyce szeroko rozumianego designu, które wpisuje się w kalendarz najważniejszych tego typu imprez organizowanych w kraju, takich jak "Gdynia Design Days", "Wawa Design Festival", "Łódź Design Festival" czy "Wroclove Design Festival". Jego ambicją jest kreowanie postaw twórczych, wyrażających się w promocji godnych zauważenia projektów i wybijających się ponad przeciętność designerów. "Poznań Design Days" ma również wymiar edukacyjny - poprzez liczne warsztaty i spotkania służy pokazaniu roli dobrego projektu w naszej codzienności.

Hasłem przewodnim I edycji festiwalu jest "komunikacja". To ona jest wspólnym mianownikiem wszystkich działań realizowanych przez uczestników "Poznań Design Days" - lokalnych artystów, architektów, projektantów oraz urbanistów zaangażowanych w proces projektowania. Głównymi punktami programu są: wystawy kuratorskie, panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty adresowane zarówno do projektantów, sektora biznesowego, jak i do... dzieci. Dopełnieniem będą liczne wydarzenia towarzyszące.

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie: www.poznandesigndays.pl.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!