REKLAMA

Wykład Natalie de Vries, architektki MVRDV na Łódź Design 2015

ps | 15 paź 2015 09:01 0

“Idea architektury odpowiedzialnej społecznie, Roosevelta 22”, taki tytuł nosi jedna z wystaw prezentująca najlepsze międzynarodowe projekty holenderskiego biura MVRDV. Pod tym samym tytułem, 16 października o godzinie 17 30 odbędzie się wykład współtwórczyni studia, na trwającym festiwali designu w Łodzi.

Wystawa i wykład odbywają się w kontekście trwającej pierwszej realizacji MVRDV w Polsce - konceptu Roosevelta 22 z budynkiem Bałtyku w centrum Poznania. Oba wydarzenia do zobaczenia podczas Łódź Design Festival 2015.

Projektowanie budynków, szczególnie tych, które będą znajdować się w centrum miast, w ich najbardziej reprezentacyjnym punkcie to wyzwanie nie tylko estetyczne. Budynki biurowe współtworzą w swoim bezpośrednim otoczeniu także przestrzenie publiczne, które jednoczą wszystkie funkcje i potrzeby społeczne. Taki ma być biurowiec Bałtyk, który już za półtora roku stanie w ścisłym centrum Poznania. Budynek zaprojektowała jedna z najlepszych pracowni architektonicznych na świecie: MVRDV. Bałtyk jest naturalną konsekwencją nie tylko potrzeb współczesnego biznesu, ale także częścią większego miastotwórczego konceptu – Roosevelta 22, w którego skład wchodzić będzie: nowo powstający Bałtyk, funkcjonująca od trzech lat Concordia Design – centrum designu oraz społeczna przestrzeń pomiędzy dwoma budynkami nazwana przewrotnie Podwórkiem.

Oprócz Bałtyku, na wystawie zobaczymy następujące projekty MVRDV: Market Hall, Glass Farm, Pyjama Garden, Silodam, Book Mountain, Mirador, Balancing Barn, Expo 2000.

Wystawa mieści się w zewnętrznym kontenerze umiejscowionym na dziedzińcu Centrum Festiwalowego zaprojektowanym przez NO Natkaniec Olechnicki Architekci – co-architektów Roosevelta 22. Projekt ekspozycji i jej aranżacji nawiązuje do trwającej budowy.

Nathalie de Vries, pochodzącą z Holandii, jest architektką i urbanistką. Ukończyła Delf University of Technology w stopniu magistra. Jest dyrektorką i współzałożycielką firmy MVRDV, zajmującej się projektowaniem innowacyjnych rozwiązań architektonicznych na całym świecie (wspólnie z Winy Maasem i Jacobem van Rijsem). Od 2013 roku jest profesorem architektury na Kunstakademie Düsseldorf.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!