REKLAMA

Wyniki III edycji „Konkursu dla Młodych Architektów”

ps | 23 lut 2016 09:03 0

Ze 143 zgłoszonych prac wybrano wąskie grono najlepszych projektów. Do konkursu odbywającego się w ramach projektu „Promujemy Polską Architekturę” zgłosiło się 1500 młodych architektów, a do drugiego etapu zakwalifikowano ich 19.

Prace oceniała Kapituła pod przewodnictwem prof. Ewy Kuryłowicz, złożona z przedstawicieli Stowarzyszenia Architektów Polskich, wybitnych reprezentantów zawodu architekta, członków zarządu firm budowlanych i projektowych.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności w ramach trzech zadań, które pozwoliły zweryfikować ich pomysłowość, oryginalność oraz dbałość o detale, z jednoczesnym zachowaniem poprawności technicznej zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych. Autorzy wykorzystali w swoich projektach między innymi produkty z oferty CEMEX Polska.

Pierwsze zadanie, „Willa miejska”, dotyczyło stworzenia koncepcji współczesnej willi, która w atrakcyjny sposób mogłaby wpisać się w tkankę miejską. Na podium stanęły trzy studentki architektury z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej - Soraya Hayatullah, Karolina Kiełpińska oraz Marika Mielec. W swoim projekcie zatytułowanym „Garaż” wykorzystały produkty CEMEX Polska do wykonania ścian zewnętrznych budynku.

„Miejsce do życia” to nazwa drugiego zadania konkursowego, zakładającego przygotowanie koncepcji nowoczesnego osiedla. Kapituła nie przyznała pierwszej nagrody, a drugą zdobył projekt „Energencja” Ady Jaśkowiec i Michała Strupińskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Trzecie miejsce zajął projekt „Divercity Apartments” Tomasza Piątka z MFA Biuro Architektoniczne. Ponadto, przyznano trzy wyróżnienia. Docenione przez Kapitułę projekty powstały z wykorzystaniem kruszyw i betonów dekoracyjnych Deco oraz białego cementu z oferty CEMEX Polska.

Ostatni projekt, który mogli stworzyć uczestnicy, „Wykreuj przestrzeń”, polegał na opracowaniu koncepcji przystanku autobusowego z poczekalnią i toaletą. Pierwsze miejsce zajął projekt „Flauta” Marii Konopki i Anny Tuszyńskiej z Politechniki Poznańskiej oraz Pawła Furmanowskiego z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!