REKLAMA

Wyniki konkursu Global Schindler Award

uk | 08 lip 2015 14:28 0
2015 rok jest pierwszym rokiem, w którym stworzona w 2003 roku nagroda Schindler Award zyskała charakter globalny dzięki partnerstwu Schindler Group z Technical University w Zurichu.W ramach preselekcji wybrano 200 projektów, a następnie wytypowano dwunastu zwycięzców z trzech najlepszych zespołów: z Francji, Chin i Hiszpanii. Fot. Schindler

Zwycięzcą pierwszej nagrody Schindler Award o zasięgu ogólnoświatowym zostali studenci Daniel Ariza i Diego García Yagüe ze Szkoły Inżynierii i Architektury w Saragossie w Hiszpanii. Łączna pula nagród wyniosła 150 tys. USD, w tym 50 tys. USD otrzymał zespół, który zajął pierwsze miejsce.

Na ponad 1500 zgłoszeń z 58 krajów przeszło setka pochodziła z Polski.

Global Schindler Award to ogólnoświatowy konkurs dla studentów architektury, architektury krajobrazu, urbanistyki i planowania. Ich zadaniem było zgłoszenie pomysłu na nową, miejską formę, nawiązującą do mobilności, spełniającą założenia briefu o Shenzen.

Projekt ten promuje niekonwencjonalne podejście, innowacyjne strategie projektowania przestrzeni miejskiej oraz architektoniczne koncepcje stwarzające lepsze warunki do mieszkania w różnorodnych i zagęszczonych środowiskach miejskich. 

Oficjalne wręczenie wygranej odbyło się w Shenzen w Chinach 30 kwietnia 2015 w Shenzen w Chinach.

Jesteśmy bardzo dumni, że pierwszy konkurs Global Schindler Award o charakterze globalnym stał się tak ogromnym sukcesem. Wiemy, że to właśnie młode talenty będą odgrywały najważniejszą rolę w tworzeniu naszej przyszłości – mówi Silvio Napoli, prezes zarządu Schindler Group.

 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!