REKLAMA

Wypiekarnia - kawiarnia cała w pastelach

Marta Pancewicz | 02 paź 2017 08:19 0

Wypiekarnia to nowa kawiarnia w Poznaniu, przy. ul. Kościelnej. Wnętrze zostało zaprojektowane przez Urszulę Kaczmarek Ula Kaczmarek i Enode Studio, za projektem wyposażenia stoi Belmam.

Wnętrze zostało zaprojektowane w lekkim klimacie, który nawiązuje do tego, co można tu zjeść: świeże wypieki na słodko oraz wytrawne, śniadaniowe i nie tylko. Dużo świeżej zieleni na talerzu i we wnętrzu wnosi do przestrzeni sporą dawkę świeżości i naturalności. 

Firma Belmam na potrzeby tej realizacji przygotowała białe druciane panele montowane na ścianę (kratka 180 cm x 130 cm oraz 130 cm x 100 cm), które eksponują główne dekoracje tego wnętrza: podwieszane donice z kwiatami, okrągłe lustra oraz stanowią przestrzeń na dowieszenie dodatkowych półek i szybką zmianą aranżacji. Te same panele, tyle że w formie większej konstrukcji pojawiają się również przy barze. Tutaj optycznie oddzielają one strefę roboczą kawiarni, w której przygotowywane są na świeżo koktajle. Ponadto stanowią lekką, interesującą dekorację, którą można aranżować na wiele sposobów w zależności od pory roku czy okazji. Dziś wiszą tu wszechobecne kwiaty oraz karty menu. 

Motyw drucianej kratki konsekwentnie powtarza się również pod postacią nóg stołów. Każdy z mebli posiada jedną kratkowaną nogę, która mimo sporych rozmiarów nie wydaje się monumentalna. Kratkowana konstrukcja w kolorze bieli dodaje bowiem stołom lekkości, kilku wymiarów i ma istotną rolę - pozwala piąć się rosnącym wewnątrz nogi bluszczom. Ponadto na nogach rozwieszone są praktyczne haczyki - wieszaki dedykowane torebkom damskim czy plecakom. Blaty stołów w dwóch wielkościach i kształtach: koło, prostokąt wykonane są z jasnego drewna jesionowego. Tak samo jak drewniana sporych rozmiarów komoda pełniąca rolę bufetu.

 

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!