REKLAMA

Wystawa Fresh Design – Młoda Europa o designie

ps | 24 lis 2015 15:24 0
Warsztaty to nie tylko okazja do wspólnej pracy, to także okazja do rozmowy, wzajemnego poznania, budowanie porozumienia oraz współpracy europejskich artystów i projektantów bez wyznaczania granic. Fot. Materiały prasowe

Wystawa to pokaz prac uczestników 3. edycji międzynarodowych warsztatów projektowych. Tym razem do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 przyjechali studenci z 5 państw, by wspólnie stworzyć projekty proponujące alternatywną wizję zagospodarowania terenów nadrzecznych Wrocławia.

W czwartek (26 listopada) o godz. 17.00 w Teatrze Muzycznym Capitol odbędzie się wernisaż wystawy prac uczestników 3 edycji międzynarodowych warsztatów projektowych „Fresh Design - Młoda Europa o designie”. W tej edycji wspólnie pracować będą studenci kierunków projektowych i artystycznych z Polski, Niemiec, Węgier, Czech i Słowacji. Tematem tegorocznej edycji jest „rzeka”. 40 młodych projektantów pod okiem tutorów i doktorantów Politechniki Wrocławskiej pracować będzie w międzynarodowych zespołach nad opracowaniem rozwiązań, koncepcji włączających aktywnie rzekę w życie miasta i jego mieszkańców, co wydaje się wyjątkowo aktualne w mieście „100 mostów”.

Wystawa zakończy się 29 listopada dwoma ważnymi wydarzeniami: o godz. 12.00 – prezentacją koncepcji, które powstały podczas warsztatów oraz o godz. 15.00 – otwartą debatą publiczną „Płynność miasta – rzeka w strukturze aglomeracji” poprowadzi ją Tomasz Bojęć. Rozmawiać będą m.in. prof. Zbigniew Bać, a także goście z Niemiec (Lukas Kronawitter) i Węgier (Andrej Toth).

Warsztaty to nie tylko okazja do wspólnej pracy, to także okazja do rozmowy, wzajemnego poznania, budowanie porozumienia oraz współpracy europejskich artystów i projektantów bez wyznaczania granic. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!