REKLAMA

Wystawa najnowszej kolekcji IKEA PS

Mariusz Golak | 10 lip 2014 11:31 0
dobrze_zaprojektowane_lato_ikea_ps_w_ruchu.jpg

W piątek, 11 lipca br., w cieszyńskim Zamku zostanie otwarta wystawa projektów, które złożyły się na najnowszą kolekcję IKEA PS „W ruchu”. Jest ona efektem pracy 15 projektantów z całego świata. W tym gronie po raz pierwszy znaleźli się także Polacy.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 lipca br., o godz. 15.00, w cieszyńskim Zamku, a jej zamknięcie nastąpi 31 sierpnia br. W tym czasie wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć między innymi krzesła, stoły i lampy autorstwa znanych projektantów.

Kolekcja ,,W ruchu” składa się z ponad 50 wyjątkowych i unikalnych mebli oraz dodatków – opisuje Monika Kosakiewicz z katowickiego sklepu IKEA. Autorzy wystawy wybrali temat przewodni kolekcji i hasło „W ruchu”. Mobilność to znak naszych czasów i słowo, które doskonale definiuje projekty, które zobaczymy w Cieszynie. Celem projektantów było stworzenie mebli, które świetnie sprawdzą się w trakcie przeprowadzek, w niewielkich mieszkaniach i pozwolą sprytnie wykorzystać każdy kąt – podkreśla Monika Kosakiewicz.

W tym roku po raz pierwszy w ramach kolekcji IKEA PS pojawiły się prace sygnowane nazwiskami polskich projektantów – Tomasza Rygalika, Mai Ganszyniec, Pawła Jasiewicza i Krystiana Kowalskiego.

Oprócz prezentacji mebli, podczas wystawy odbędą się warsztaty prowadzone przez znanych polskich projektantów: Maję Ganszyniec oraz Pawła Jasiewicza. Ich temat będzie projektowanie mebli łączących funkcjonalność z wysmakowanym designem. Wszyscy zainteresowani warsztatami mogą wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: awoszczynska@zamekcieszyn.pl lub zrobić to telefonicznie – (33) 851 08 21 wew. 53. Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł.

Zadaniem uczestników będzie wykonanie własnych wersji obiektów, co będzie wymagało olbrzymiej kreatywności i dużej dawki wyobraźni. Bazą do przeróbek będą wybrane produkty IKEA – informuje Monika Kosakiewicz.

Plan warsztatów „Zrób to z IKEA”:

- Maja Ganszyniec (Studio Ganszyniec) – 11.07.2014 r., godz. 16.00
- Paweł Jasiewicz (Pracownia Jasiewicz) – 22.08.2014 r., godz. 16.00

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!