REKLAMA

Wystawa Śląskiego Klastra Dizajnu w Mediolanie

ps | 01 kwi 2015 12:06 0

Od 14 do 19 kwietnie w Mediolanie odbędzie się wystawa polskiego wzornictwa zorganizowana przez Śląski Klaster Dizajnu. 13 marek zaprezentuje swoje projekty w ramach festiwalu Ventura Lambrate.

Już po raz drugi w Mediolanie zobaczymy projekty firm skupionych w Śląskim Klastrze Dizajnu. Rozpoczynający się w kwietniu mediolański tydzień dizajnu to jedna z najważniejszych tego typu imprez na świecie, podczas której swoje produkty prezentują marki oraz czołowi projektanci wzornictwa przemysłowego. Koordynatorem wystawy Klastra jest Zamek Cieszyn.

Wystawa Śląskiego Klastra Dizajnu w Mediolanie. Fot. Archiwum
Wystawa Śląskiego Klastra Dizajnu w Mediolanie. Fot. Archiwum

Wystawa prezentowana będzie w przestrzeniach festiwalu Ventura Lambrate uznawanego za część kuratorską tygodnia dizajnu. Ekspozycja Śląskiego Klastra będzie jedną z nielicznych zbiorowych wystaw z naszego kraju.

  • Marcin Mońka, kurator wystawy Śląskiego Klastra Dizajnu

    Na Śląsku nadal mamy mistrzów rzemiosła i małe zakłady produkcyjne, w których najcenniejszą wartością jest praca rąk. W takich miejscach czerpie się z doświadczeń pokoleń i korzysta z lokalnych zasobów. W takich miejscach jest też otwartość na eksperymenty z technikami, materiałami… A przedmioty mają swoją historię, nie są masowymi wytworami anonimowych wykonawców, pracujących gdzieś na drugim końcu świata. Nasza wystawa pokazuje nie tylko finalne produkty, ale opowiada też o tym, jak i z czego one powstają, kto i gdzie je robi. Bo w tym tkwi siła regionu, to nas wyróżnia i tym chcemy się chwalić!

Ekspozycja zaprezentuje zarówno surowce, procesy jak i nowe, gotowe produkty. Zmierzy się również z tradycyjnymi materiałami, które mogą znaleźć nowe zastosowanie we wzornictwie.

Marki biorące udział w wystawie

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Brambla, Bruk, Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”, FULLOUTDOORPRINTSERVICE, KAFTI, Kotulinskiego 6, Modelarnia Ceramiczna Bogdan Kosak, Paged, PAJAK SPORT, Pilch, Studio Ganszyniec, Wzorro Design.   

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!