REKLAMA

Wystawa „Stół Polski. La Tavola Polacca” w Mediolanie

ps | 10 wrz 2015 12:13 0
Wystawa jest częścią projektu indywidualnego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego „Wzornictwo – Biznes – Zysk” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Fot. IWP

Wystawa przedstawia 33 najlepsze produkty polskiego wzornictwa przemysłowego. Została zorganizowana przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Inauguracja odbędzie się 13 września 2015 podczas otwarcia Dnia Polskiego na EXPO 2015 w Mediolanie.

Zaprezentowane zostaną polskie produkty związane z kulturą stołu i jedzenia. Wystawią się marki takie jak Ćmielów, Krosno, Hefra. Pokazane będą także projekty młodych i ambitnych projektantów, współczesne "koncepty stołowe" - takie jak szpatułki do podawania jedzenia zaprojektowane przez Rygalik Studio, czy talerzyki do fingerfood młodej grupy projektowej Kabo&Pydo. Do Mediolanu pojedzie także reprezentacja polskich mebli, krzesła stołowe, fotele i pufy. 

  • Bożena Gargas, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

    W Instytucie Wzornictwa Przemysłowego mamy długą tradycję badań nad polską kulturą i tradycją stołową. To właśnie w IWP projektowano w latach 50. i 60. najambitniejszą polską ceramikę, szkło, tkaniny stołowe, sztućce. Nasza wystawa w Pawilonie Polskim pokazuje najnowsze dokonania projektantów w dziedzinie designu stołowego: ceramika, szkło, meble, wydruki 3D a nawet nowocześnie projektowana prasa i książki kulinarne. Z jednej strony nadążamy za światem, z drugiej – udaje się nam zachować naszą tożsamość, cechy narodowe, przyzwyczajenia, tradycje i polską gościnność.

Wystawa można oglądać do 27 września. Jej kuratorem jest Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna IWP. Projekt wystawy i wykonanie to zasługa Grynasz Studio.

Wystawa jest częścią projektu indywidualnego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego „Wzornictwo – Biznes – Zysk” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!