REKLAMA

Wystawa Wood & Paper na Wawa Design Festiwal

ps | 14 wrz 2015 12:00 0

Wood & Paper to wyjątkowa manufaktura tworząca niepowtarzalne elementy wyposażenia wnętrz. Marka jest efektem synergii młodej, zdolnej projektantki i doświadczonego mistrza stolarstwa.

Wszystkie projekty wykonywane są metodą rzemieślniczą, od pierwszego cięcia do ostatniego pociągnięcia pędzlem. Praca wykonywana przez Magdę i Zenona, z wykorzystaniem tradycyjnych technik i sprawdzonych materiałów, gwarantuje niepowtarzalność każdego z produktów. 

Wystawa poświęcona marce Wood & Paper zajmowała całe piętro w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, podczas imprezy Wawa Design. Zaprezentowane produkty to efekt pracy, renowacji, poszukiwań inspiracji w polskim meblarstwie lat 60-tych. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii przedstawiającej piękne polskie wzornictwo. 

  • Magda, projektantka marki Wood & Paper 

     

    Nieustannym źródłem inspiracji są dla nas lata 50. i 60. To jeden z tych okresów, gdy polski design utrzymywał bardzo wysoki, światowy poziom. Polska szkoła wzornictwa działała prężnie w różnych aspektach: meble, ceramika, szkło. Projekty charakteryzowały się prostotą, miały przepiękną formę, ale przy tym, ich cechą nadrzędną była funkcjonalność. Wszystko miało jakiś cel. Doskonałym przykładem jest chociażby lampa nocna połączona z gacetownikiem, czy też półkotapczan. Inspiracją z tamtych lat jest dla nas także fornir oraz możliwość kreowania pięknych, geometrycznych wzorów z różnych jego gatunków. Drewno to materiał, którym posługujemy się na co dzień przy wcielaniu naszych projektów w życie. Każdy z jego rodzajów ma do opowiedzenia własną historię, każdy jest niepowtarzalny poprzez swoje specyficzne właściwości. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!