REKLAMA

Wzory, czyli targi młodego designu

Mariusz Golak | 19 sie 2014 12:52 0

Warszawskie Targi Designu "Wzory" to cykliczna impreza promująca młode, polskie wzornictwo. Ich piąta edycja odbędzie się w ramach Wawa Design Festiwal 7 września br. (niedziela) w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarni.

W ogrodzie muzeum zostaną zaprezentowane ekologiczne, recyclingowe oraz organiczne produkty zaprojektowane przez młodych polskich projektantów. Promowane będzie wzornictwo zrównoważone, pozostające blisko natury. 

"Wzory" mają być również okazją do odpoczynku z całą rodziną. Dlatego w Królikarni będzie można spróbować ekologicznej i zdrowej kuchni, a także kupić świeże warzywa od lokalnych dostawców.

Plan wydarzeń towarzyszących:

Warsztat 5Rytmów

To sesja intuicyjnego ruchu gwarantującego relaks, odświeżenie umysłu i radość. Warsztat rozpocznie się o 16.00, a poprowadzi go Joanna Hussakowska - aktorka kiedyś związana z teatrami Jaracza w Łodzi i Słowackiego w Krakowie, jedyny akredytowany nauczyciel 5Rytmów w Polsce. 

Mikrohotele dla owadów 

Warsztat i pokaz dla dzieci poprowadzi Majka Skibińska, która pokaże, jak wykonać schronienia dla pożytecznych owadów i objaśni dzieciom ich zastosowanie.

Saskie Trykoty 

Zmieniają miejską przestrzeń przy pomocy włóczki i drutów. W Królikarni pokażą, jak przy pomocy wełny rozwija się sztuka miejska. Poprowadzą również akcję crwodknittingową – wszyscy chętni będą mogli wykonać fragment wełnianej instalacji i przy okazji nauczyć się robić na drutach.

Cydr Lubelski

Recyclingowy warsztat – jak z kartonów samodzielnie wykonać designerskie kosze na owoce.

Szumilas dla Warszawy

Plener rzeźbiarski i pokaz rzeźbienia w glinie.

Pszczelarium 

Pokaże szklany ul, razem z gośćmi pomaluje ule i opowie o życiu pszczół w mieście; również o tym, jak założyć własną miejską pasiekę. 

Majsterki

Warsztaty upcyclingowe dla dzieci, podczas których będą one mogły nauczyć się samodzielnie wykonać przyborniki na biurko oraz inne drobiazgi z odzyskanych materiałów. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat. 

Bogna Warszawa

Warsztaty kulinarne dla najmłodszych.

Udział we wszystkich wydarzeniach dodatkowych jest bezpłatny. 

Więcej informacji o Warszawskich Targach Designu "Wzory" można znaleźć na stronie: www.wzorytargi.pl.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!