REKLAMA

WZORY – wydarzenie dla miłośników zieleni i dobrego designu

ps | 06 cze 2016 22:01 0

Wzory w ogrodzie to wyjątkowy cykl targów. Piąta edycja Wzorów w ogrodzie odbędzie się 25 czerwca w wyjątkowej scenerii Służewskiego Domu Kultury.

Warsztaty i zajęcia dla dorosłych:

Tym razem skupimy się na ekologicznym i naturalnym projektowaniu. Wystawcy zaprezentują ciekawe rośliny, elementy wyposażenia ogrodu, oraz meble i dodatki. Ponad sześćdziesięciu projektantów zaprezentuje swoje prace inspirowane naturą, zielenią i równowagą.
 Wstęp jest bezpłatny. 

Wzory w ogrodzie to również okazja do odpoczynku z całą rodziną. Zapraszamy do degustacji produktów ekologicznej i zdrowej kuchni, spędzenia miłego dnia na pikniku w ogrodzie i wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących.
"Mój zielony dach"

Cykl warsztatów propagujących zielone dachy na prywatnych domach w mieście i poza nim. Uczestnicy będą mogli poznać funkcje poszczególnych części zielonego dachu, korzyści płynące z takiego rozwiązania, koszt jego budowy oraz wziąć udział w tworzeniu zielonego dachu doświadczalnego od hydroizolacji aż po sadzenie roślin. Warsztat prowadzony będzie przez pracownię architektury krajobrazu PoLandscape w ramach projektu ZIELONE MIASTO w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016 zorganizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Miejskie łąki kwietne

Fundacja poprowadzi warsztat, na którym pokaże jak własnoręcznie wykonać bomby nasienne, które później w prosty sposób pomogą wzbogacić bioróżnorodność terenów miejskich. Do zrobienia bomb wykorzystane zostaną nasiona dzikich kwiatów i innych roślin miododajnych. Pokażemy także jak samemu wykonać mieszankę nasienną dzikich roślin, a następnie prawidłowo ją wysiać i pielęgnować, żeby stworzyć łąkę kwietną.

Kokedama

Warsztat kokedamy, czyli techniki sadzenia roślin bez doniczki. Kokedama jst najmłodszą forma bonsai, która zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Na warsztatach dowiecie się, jaka jest jej historia, jak poprawnie wykonać kulę krok po kroku i jak później się nią opiekować. Każdy uczestnik pod okiem @kokedamn zrobi własnoręcznie własną kokedamę którą zabierze ze sobą do domu.Na uczestników czekać będą wybrane gatunki roślin, a także specjalne japońskie ziemie, sznurki i mchy.

Porady ogrodnicze


Kwiaciarnia Ani Róż podzieli się wiedzą o uprawie i pielęgnacji roślin ciętych. Jeśli macie pytania dotyczące tego zagadnienia, tu na pewno znajdziecie pomoc i wsparcie.

Na temat piękna

Właścicielka domowego, naturalnego spa podpowie, jak można o siebie zadbać. Oprócz kosmetycznych porad Ola pokaże również relaksujące możliwości orientalnego masażu dłoni i twarzy.Joga dla dorosłych


Nauczycielki ze szkoły Stan Skupienia poprowadzą sesję jogi dla dorosłych. Joga vinyasa krama to łagodne ćwiczenia połączone z oddechem, dzięki którym dobrze poczujesz się w swoim ciele. W tej metodzie to spokojny wdech i naturalny wydech stają się początkiem miękkiego, niespiesznego ruchu. Zatrzymaj się na chwilę, stań na macie i wsłuchaj się w ciało!


Warsztaty i zajęcia dla dzieci:Domki dla owadów

Maja Baum, twórczyni recyclingowej marki Dom Palet, poprowadzi warsztaty, na których razem z najmłodszymi zrobi domki dla pożytecznych owadów. Domek jest idealnym schronieniem dla pożytecznych owadów, które pomogą zapylić rośliny i zwalczyć uporczywe szkodniki.


Mini ogródki

Fundacja Viridarium razem z najmłodszymi założy miniogródki, które dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu. Projektowanie koszulek


Bazgrołaki zaproszą wszystkie dzieci do stworzenia własnych postaci przy użyciu naklejek, które potem zostaną wprasowywane na koszulki. Rodzice będą mogli poznać kreatywne i rozwijające zabawy dla najmłodszych. Warsztaty poprowadzi psycholog oraz specjalista ds. rozwoju dzieci.

Ceramika


Konrad Szumilas pokaże etapy powstawania swoich prac oraz da możliwość posmakowania rzeźbiarskiego rzemiosła. Przez cały dzień będzie można spróbować swoich sił w zmaganiach z glinianą materią. Zapraszamy dorosłych, młodszych i najmłodszych.

Joga dla dzieci


Joga dla dzieci to przede wszystkim mnóstwo radości z ruchu! Zapraszamy dzieci pięcioletnie i starsze do wspólnych gier z elementami gimnastyki oraz jogi. Zadbamy o bezpieczeństwo, szerokie uśmiechy i dobrą zabawę!

Wzory w Ogrodzie - 
25 czerwca, sobota
11:00 – 20:00

Służewski Dom Kultury
 ul. Bacha 154 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!