REKLAMA

Za 9 dni upływa termin składania prac w konkursie "IMS4Young"

Mariusz Golak | 22 maj 2014 10:59 0
rotate-zwycieski-projekt-pierwszej-edycji-ims4young.jpg

31 maja br. mija termin składania prac w konkursie organizowanym przez Grupę IMS. To już druga edycja konkursu, którego ideą jest poszukiwanie i wspieranie młodych talentów w świecie projektantów. Partnerem tegorocznej odsłony "IMS4Young" jest marka Etap Sofa.

Wykonanie projektu koncepcyjnego sofy z możliwością rozwinięcia jej w całą kolekcję lub zestawu mebli tapicerowanych dopasowanych wizerunkiem do marki Etap Sofa – oto zadanie, które stoi przed uczestnikami konkursu. Studenci kierunków wzornictwa i projektanci, którzy nie ukończyli 30 lat, są grupą szczególnie mile widzianą przez Sąd Konkursowy, któremu przewodniczy prof. Marek Owsian – dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Poza wartościami projektowymi, takimi jak walory estetyczne oraz oryginalność i nowatorstwo koncepcji, jury będzie oceniało także funkcjonalność i przeznaczenie mebla, dopasowanie do wizerunku marki Etap Sofa i możliwość rozbudowania kolekcji o kolejne elementy.

Zdobywca Nagrody Grand Prix otrzyma 5 tys. zł, wyjazd na targi "100%Design", odbywające się we wrześniu w Londynie oraz możliwość odbycia praktyk w dziale Badań i Rozwoju (RD) Grupy IMS.

Możliwości, jakie stają przed zwycięzcami, miały już możliwość docenić Ewelina Dąbrowska i Paula Tyszkiewicz – laureatki pierwszej edycji "IMS4Young", autorki projektu mebli skrzyniowych Rotate. O konkursie dowiedziałyśmy się przez przypadek, przeglądając strony z konkursami dla projektantów wnętrz w internecie. Postanowiłyśmy podjąć wyzwanie i wspólnie odpowiedzieć na zadanie konkursowe i – udało się. Praktyki w dziale RD to bardzo cenne doświadczenie, które zaowocuje z pewnością w dalszej pracy. Szansa wystawienia prototypu na "Arenie Design" otworzyło nam wiele możliwości projektowych – opowiadają laureatki ubiegłorocznej edycji.

Tym, którzy wciąż szukają inspiracji, dokonując ostatnich szlifów w swoich projektach, proponujemy zajrzeć do „kuchni” projektowej laureatek ubiegłorocznej edycji: Jesteśmy miłośniczkami minimalizmu, doskonale współgrającego z modernizmem. Projektując, szukamy prostych form z zaskakującymi funkcjami. Przez cały proces projektowy mebli Rotate miałyśmy na uwadze nie tylko design, ale też funkcjonalność mebla oraz możliwości produkcyjne – wspominają projektantki.

Termin składania prac mija 31 maja br. o godzinie 18.00. Wszystkie szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie www.ims4young.pl.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!