REKLAMA

Za nami Forum Branży Łazienkowej - zobacz relację

Redakcja Archiconnect.pl | 18 kwi 2018 11:11 0

Po raz piąty przedstawiciele branży łazienkowej spotkali się w Warszawie, by podyskutować o najnowszych trendach, poznać największych graczy na polskim rynku oraz zaprezentować swoją ofertę wyposażenia łazienek.

Tegoroczne Forum Branży Łazienkowej zainaugurowało wystąpienie ambasadorów luksusowej portugalskiej marki Maison Valentina – Sorai Costa i Sergio Oliveiry. Opowiedzieli oni o historii marki i kulisach jej powstania. Pokazali też, jak tworzone są unikatowe produkty Maison Valentina - od projektu poprzez ręczną pracę artystów-rzemieślników po finalnie luksusowe umywalki i wanny, które trafiają do klientów z całego świata.

Zobacz relację z wystąpienia przedstawicieli marki Maison Valentina

Następnie przyszedł czas na dyskusję o łazienkach segmentu premium. Uczestnicy dyskusji podjęli próbę zdefiniowania, czym jest luksus w łazience. Łazienka jako wnętrze nabiera dziś nowego znaczenia. Przestaje być pomieszczeniem, służącym zaspakajaniu fizjologicznych potrzeb. Staje się coraz częściej wizytówką mieszkania czy domu. Rozwojowi segmentu premium sprzyja korzystna koniunktura gospodarcza. Coraz więcej Polaków po prostu „stać na luksus”, a to napędza rozwój produktów premium niezależnie od branży.

Pełna relacja z sesji inauguracyjnej Forum Branży Łazienkowej

Ważnym punktem V edycji Forum Branży Łazienkowej była prezentacja wyników rankingu, przygotowanego przez redakcję portalu Ryneklazienek.pl w oparciu o dane Bisnode Polska. Wyniki rankingu zaprezentowano w podziale na dwie kategorie: pod kątem wysokości przychodów oraz rentowności, czyli zysków osiągniętych w 2015 roku. Najwyższą pozycję pod względem osiągniętych przychodów zajęła Ceramika Paradyż Sp. z o.o. Przychód firmy za 2015 rok wyniósł: 564 663 484,08 PLN. Na 1 miejscu, pod względem rentowności uplasowała się natomiast Ceramika Tubądzin II Sp. z o.o. Zysk firmy w 2015 roku wyniósł 48 576 117,69 PLN.

Poznaj największe i najbardziej rentowne firmy na rynku łazienek

Odnosząc się do wyników rankingu Karolina Wesołowska, dyrektor marketingu Ceramiki Paradyż podkreślała znaczenie znajomości aktualnych trendów dla sukcesu rynkowego firmy. W swoim wystąpieniu zaprezentowała najważniejsze aktualnie trendy ogólnospołeczne oraz to, jak przekładają się one na działalność producenta płytek ceramicznych.

Zobacz pełną relację z wystąpienia Karoliny Wesołowskiej (Ceramika Paradyż Sp. z o.o.)

Marcelin Matusiak, Strategic Insight Manager, GfK Polonia, ekspert ds. badań konsumenckich podczas swojej prezentacji „Klient. Jakie łazienki chcą mieć Polacy?” podkreślał, że Polacy kupują „oczami” to, co widzą i to co mogą zweryfikować w punkcie sprzedaży. Ekspozycja w salonie łazienkowym to jedno 2 (obok Internetu) najczęściej wymienianych wiarygodnych źródeł informacji, dla konsumentów podczas zakupu produktów wyposażenia łazienek.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!