REKLAMA

Zagłosuj na projekt łazienki publicznej we Wrocławiu

ps | 08 cze 2015 15:47 0
Wrocław to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce i zarazem najchętniej odwiedzanych przez turystów. Znajduje się tu wiele zabytkowych obiektów, takich jak Hala Stulecia, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ważnym punktem na architektonicznej mapie Wrocławia są także dawne łaźnie miejskie oraz zabytkowe toalety. Fot. Materiały prasowe organizatora

Od 2 do 10 czerwca 2015 roku, w konkursie Koło, na projekt wrocławskiej łazienki publicznej, mogą głosować internauci. Zgłoszonych i zaakceptowanych zostało 148 projektów.

Głosowanie odbywa się na Facebooku. Z jednego konta na Facebooku może być oddany jeden głos na jedną pracę w ciągu 24 godzin.

Nagordę internautów otrzyma autor projektu, na którego pracę zostanie oddana największa liczba głosów. Projekty biorące udział w konkursie są oznaczone godłem przyznanym podczas rejestracji oraz oznakowane imieniem i nazwiskiem autora.

Prezentacje zawierają 2 plansze – miniatury, wizualizację obiektu wpisaną w otoczenie, wizualizację wybranego fragmentu wnętrza łazienki, rzut, przekrój oraz opis techniczny.

Werdykt Jury do dnia zakończenia konkursu „Projekt Łazienki 2015” jest utajniony.

  • Konkurs – rozwiązanie miejskiego problemu

    Na problem niewystarczającej liczby szaletów miejskich co roku odpowiada konkurs KOŁO na Projekt Łazienki. Zadaniem konkursowym jest wykonanie projektu toalety publicznej, który ma szansę na realizację w przestrzeni miasta, tak jak miało to miejsce w Warszawie i Kazimierzu Dolnym. Co ważne, konkurs zwraca uwagę na wielofunkcyjność tych obiektów. Oprócz swojej głównej funkcji, obiekty powinny zaspokajać także inne potrzeby mieszkańców miasta, takie jak np. możliwość schronienia się przed deszczem oraz być wyposażone w stojak na rowery czy zdrój wody dla ludzi i zwierząt. Doskonałym przykładem wielofunkcyjnego obiektu jest warszawski Pawilon Plażowy, powstały w wyniku konkursu KOŁO w 2010r., który stał się także ciekawym i tętniącym życiem miejscem spotkań. Ponadto, w tym roku konkurs rozszerzył swoją formułę i zaprosił do współpracy aktywistów, studentów i wszystkich tych, którym losy miasta nie są obojętne. Powstała miejska inicjatywa „Nie olewamy miasta”, która ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na ważne kwestie społeczno-kulturowe, związane z wykorzystaniem przestrzeni miejskiej.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!