REKLAMA

Zaprojektuj drzwi i weź udział w konkursie

ps | 25 sty 2016 12:19 0
Wystawa Porta By Me 2015. Fot. Piotr Sawczuk

W tym roku uczestnicy konkursu muszą zmierzyć się z wyzwaniem zaprojektowania drzwi dla indywidualnego odbiorcy przy uwzględnieniu odmienności i podobieństw w kontekście płci. Łączna pula nagród w konkursie to 15 000 zł. Projekty można zgłaszać do 5 lutego.

Organizatorzy otrzymali już pierwsze prace konkursowe młodych designerów. Jury konkursu doceni przede wszystkim przełamywanie utartych schematów i nowe spojrzenie na projektowanie, przenoszące punkt ciężkości z przestrzeni na punkt widzenia potencjalnego użytkownika.

O tegorocznym temacie konkursu myślę w kategoriach bardzo różnych interpretacji. Może to stanowić pewnego rodzaju utrudnienie przy ocenie rozwiązań projektowych. Podejrzewam, że temat konkursu dla uczestników jest pewnego rodzaju zagadką, która będzie bardzo indywidualnie rozwiązana. Dlatego też z niecierpliwością czekam na pierwszą weryfikację nadesłanych prac – mówi Marek Owsian, przewodniczący Jury i dodaje: Tych, którzy jeszcze zastanawiają się, czy warto wziąć udział w konkursie, szczerze namawiam do podjęcia szybkiej decyzji. Uczestnictwo w takich konkursach umożliwia zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń zawodowych, a tym samym pozwala lepiej odnaleźć się na profesjonalnym rynku pracy.

Tę opinię potwierdzają słowa Grzegorza Klimka, zeszłorocznego zwycięzcy konkursu PORTA BY ME. Przede wszystkim liczy się pomysł, dzięki czemu tak naprawdę każdy może wygrać konkurs. A nawet jeśli się nie wygrywa, to zdobywa się doświadczenie. Najważniejsze jest to, aby próbować, pracować nad swoimi możliwościami, uczyć się i doskonalić umiejętności. Wygrana w konkursie PORTA BY ME zmotywowała mnie do działania i dała zastrzyk gotówki, który mogłem zainwestować we własną działalność. Dodatkowo, takie wyróżnienie zwiększa szanse projektanta na znalezienie pracy w środowisku designerów i architektów.

Projekty można zgłaszać do 5 lutego 2016 r. Finałowe rozstrzygnięcie konkursu PORTA BY ME odbędzie się już 8 marca 2016 r. w ramach wydarzenia arenaDesign w Poznaniu. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!