REKLAMA

Zgłoś się do 3. edycji Fresh Design

ps | 16 paź 2015 11:29 0
Tematem tegorocznej edycji projektu jest „rzeka”, która odgrywa znaczącą rolę w przestrzeni miast na całym świecie. Fot. Materiały prasowe

Fresh Design to międzynarodowy projekt łączący studentów architektury, designu i sztuki z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec w dyskusji na temat jakości życia oraz odpowiedzialnego kształtowania przestrzeni człowieka. Najbliższa edycja odbędzie się we Wrocławiu.

Młodzi projektanci i artyści spędzą we Wrocławiu 10 dni (od 20 do 30 listopada), aby dokonać analizy przestrzeni, a także zaproponować nowe zagospodarowanie terenów przylegających do Odry. Aby wziąć udział w dyskusji, należy do 30 października przesłać swoje portfolio, na adres wskazany na stronie organizatora. Udział w rekrutacji mogą wziąć studenci architektury, kierunków związanych z designem, artystycznych.

Tematem tegorocznej edycji projektu jest „rzeka”, która odgrywa znaczącą rolę w przestrzeni miast na całym świecie. Obecnie jest to kwestia poddawana szerokiej dyskusji wśród urbanistów, architektów, artystów i aktywistów. W wyniku prac koncepcyjnych powstaną pomysły na zagospodarowanie rzeki wykorzystujące jej potencjał rekreacyjny i komunikacyjny. Spośród wszystkich propozycji kapituła wybierze trzy najlepsze. Prezentacja projektów odbędzie się 29 listopada, a wydarzeniem towarzyszącym będzie panel dyskusyjny o zagospodarowaniu terenów rzecznych w miastach. Podsumowanie całego projektu potrwa do końca grudnia.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!