REKLAMA

Znamy zwycięzcę konkursu "Obiekt roku w systemach Aluprof"

Źródło: Aluprof | 08 paź 2014 12:00 0
Aluprof.jpg

Gali Finałowej konkursu dla architektów ”Obiekt Roku w systemach Aluprof” zostały zaprezentowane najciekawsze budowle ostatnich lat, które tworzą niejako współczesny kanon pereł polskiej architektury. Nagrody trafiły do autorów trzech najciekawszych realizacji.

Widowiskowa Gala Finałowa konkursu architektonicznego ”Obiekt roku w systemach Aluprof” odbyła się 26 września br. o godz. 17.00 w Hotelu Warszawianka Wellness&Spa. Drogę prowadzącą do sali bankietowej zdobiły nie tylko zapierające dech w piersiach zdjęcia realizacji, przesłanych na konkurs, lecz także fenomenalne fotografie budowli światowych, które oparły swą konstrukcję o systemy aluminiowe.

Jury i kryterium wyboru

Punktem kulminacyjnym uroczystości było ogłoszenie wyników – wyczekiwane przez branżę już od dawna. Zwycięskie obiekty zostały wytypowane przez szacowne grono jury w składzie: Elżbieta Dziubak – generalny architekt Aluprof, Ryszard Jurkowski – architekt w AIR Jurkowscy-Architekci, Zbigniew Reszka – architekt w Arch-Deco, Dariusz Hyc – przedstawiciel SARP, Danuta Burzyńska – redaktor naczelna miesięcznika Builder. 

Ryszard Jurkowski opowiedział o kryteriach wyboru laureatów konkursu. – Podstawową miarą wyboru zwycięskiego projektu architektonicznego było kreatywne zastosowanie systemów aluminiowych, których wykorzystanie wpłynęło na jakość architektury, przyczyniając się do uzyskania szczególnych walorów estetycznych danego obiektu – tłumaczył.

Ambasador nagrodzony

Nagrodę główną, w postaci 50 tys. zł, otrzymała pracownia AMCAndrzeja M. Chołdzyńskiego, która stworzyła w Warszawie niepowtarzalny obiekt biurowy – Ambassador Office Building. – Bardzo nam miło, że zostaliśmy wyróżnieni w konkursie, w którym prezentowane jest kilkanaście lat tego, co wydarzyło się w polskiej architekturze. Na tle tak szacownego grona sprawia to szczególną przyjemność. Tym bardziej cieszy nas pierwsza nagroda, gdyż jest ona wyrazem uznania dla naszej pracy – opowiadał z satysfakcją w głosie arch. Artur Chołdzyński, który odebrał statuetkę za najpiękniejszy ”Obiekt Roku w systemach Aluprof”.

Tuż za nim, na drugim miejscu, uplasowała się również warszawska realizacja, tym razem autorstwa zespołu Kuryłowicz & Associates. Na trzeciej pozycji znalazł się natomiast apartamentowiec z Wrocławia – Thespian, zaprojektowany przez Maćków Pracownię Projektowania. Wszystkie nadesłane na konkurs realizacje prezentowały wysoki poziom, nie tylko pod względem estetycznym, lecz także jakościowym – zostały stworzone przy użyciu nowoczesnych rozwiązań, jakimi są systemy aluminiowe firmy Aluprof.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!