REKLAMA

Znamy zwycięzcę konkursu Young Design 2015!

ps | 19 cze 2015 13:36 0

Laureatem 8. edycji konkursu jest Łukasz Paszkowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W tegorocznej edycji startowało 45 uczestników. Organizatorem konkursu jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Laureat otrzymał stypendium w wysokości 20 000 zł ufundowane przez minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzatę Omilanowską oraz licencję oprogramowania Rhino od LEMONDIM i staż w zespole projektowym PESA Bydgoszcz S.A.

Podczas finałowego wystąpienia zaprezentował system modułowych półek jon&joy. Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. 

  • Uzasadnienie Jury

    Praca Łukasza Paszkowskiego to doskonały przykład współczesnego projektowania mebli: funkcjonalnego, odpowiadającego na potrzeby, rozwiązującego problemy. Lekki, niewymagający skomplikowanego montażu system półek, zachwyca prostotą i inteligencją rozwiązania. Przy wdrożeniu powinien przynieść zysk biznesowy, bo jego produkcja jest nieskomplikowana, generująca mało odpadów, łatwa w transporcie i procesie kastomizacji. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!