REKLAMA

Zobacz, gdze powstają trzy największe projekty handlowe w Polsce

Redakcja Propertydesign.pl | 18 kwi 2017 13:21 0
042529_1140.jpg

W 2017 r. deweloperzy zapowiadają oddanie do użytku ponad pół miliona mkw. nowej powierzchni handlowej. Rynek wzbogaci się o takie giganty jak: Galeria Północna w Warszawie spod kreski APA Wojciechowski i Moshe Tzur Architects, krakowska Serenada od AMC Chołdzyński i Wroclavia projektu IBM Asymetria we Wrocławiu.

- W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku rynek wzbogacił się zaledwie o 36,8 tys. mkw., ale to tylko przedsmak tego, co nas czeka w nadchodzących miesiącach. Jeśli plany deweloperów zostaną zrealizowane w terminie, to w 2017 r. rynek handlowy może urosnąć nawet o 511 tys. mkw., w tym ok. 388 tys. mkw. w ramach centrów handlowych - wskazuje Joanna Tomczyk, analityk rynku w JLL.

Wroclavia we Wrocławiu. Projekt IMB Asymetria zaoferuje 64 tys. GLA (mkw.)

W październiku 2017 r., z chwilą ukończenia inwestycji, Wrocław otrzyma wyjątkowy pod względem architektonicznym, nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt. Projekt architektoniczny Wroclavii powstał na deskach pracowni IMB Asymetria.

Elewacja Wroclavii zostanie wykonana ze specjalnie zaprojektowanych płyt aluminiowych, perforowanych w taki sposób, by dawały efekt trójwymiarowości. Elewacja ramp wjazdowych na parkingi od ul. Joannitów będzie pokryta całorocznymi pionowymi ogrodami. Dodatkową atrakcją i wyjątkową cechą Wroclavii będzie iluminacja fasady umożliwiająca zmianę barwy oświetlenia na dowolny kolor.

Centrum będzie posiadać certyfikat BREEAM, o który inwestor ubiega się już na etapie projektowo-budowlanym. W ramach certyfikacji we Wroclavii wykonano kompleksowe analizy, m.in. zużycia energii świetlnej, wody i emisji dwutlenku węgla, wpływu na zanieczyszczenie powietrza oraz analizę zagospodarowania terenów zielonych, a także legalności i certyfikacji stosowanych materiałów.

Zobacz wszystkie zdjęcia projektów handlowych

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!