REKLAMA

Zobacz jak będzie wyglądał dworzec PKS w Kielcach po modernizacji

Redakcja Propertydesign.pl | 19 gru 2016 15:55 0
Projekt kieleckiej pracowni „Kamiński Bojarowicz Architekci” zwyciężył w konkursie na opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej na budowę Centrum Komunikacyjnego fot. UM Kielce

Dworzec autobusowy przy ul. Czarnowskiej w Kielcach czeka przebudowa. Projekt kieleckiej pracowni Kamiński Bojarowicz Architekci zwyciężył w konkursie na opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej na budowę Centrum Komunikacyjnego wraz z systemem informacji dla pasażerów.

Jak informuje oficjalny portal miejski Kielc, na konkurs wpłynęło dziewięć prac. Jedną odrzucono z uwagi na braki formalne. W wyniku obrad sądu konkursowego, poza pierwszym, drugim i trzecim miejscem, przyznano cztery także wyróżnienia. Pracownie, które przystąpiły do konkursu, musiały rozważyć zarówno kwestie urbanistyczne, sprawy funkcjonalności budynku, dostosowanie go do różnorodnych potrzeb osób niepełnosprawnych, zaplanować detale dotyczące wykończenia wnętrz oraz otoczenia obiektu.

Zaletą zwycięskiej pracy, mówią członkowie komisji, jest to, że inspiruje się wzornictwem wczesnych lat 70-tych, kiedy dworzec był projektowany. W założeniu, jego bryła miała pozostać bez zmian. Na dworcu, zgodnie z założeniami konkursu, będą punkty gastronomiczne, mediateka, system informacji dla pasażerów.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!