REKLAMA

Zobacz, jak będzie wyglądał najnowocześniejszy dworzec w Polsce

Redakcja Propertydesign.pl | 16 lis 2016 18:56 0
039505_r0_1140.jpg

Trwają odbiory techniczne dworca multimodalnego Łódź Fabryczna. Testowane są wszystkie urządzenia - sprawdzane są m.in. ruchome schody, windy oraz system informacji głosowej i wizualnej. Na obiekcie trwają także próby służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Przystępujemy do ostatniej fazy odbioru. Obecnie trwają odbiory związane z dopuszczeniem do eksploatacji ruchu kolejowego i przygotowujemy się do odbiorów Państwowej Straży Pożarnej – tłumaczy Marcin Zaręba, dyrektor kontraktu ze strony wykonawcy.

Sprawdzanie kilkudziesięciu systemów potrwa kilka tygodni. Uroczyste otwarcie dworca w Łodzi zaplanowano na 11 grudnia br.

Stacja kolejowa ulokowana jest na drugim poziomie - 16,5 metra pod ziemią, gdzie pasażerowie mają do dyspozycji cztery wygodne perony. Trzy mają długość 400 m, a jeden 300 m. Każdy wyposażony jest w 8 ławek i dodatkowe siedziska. Na wszystkich peronach informację o rozkładzie będzie można znaleźć na 24 wyświetlaczach wyposażonych w zegary.

Elementy charakterystyczne nowego dworca to kamień, szkło i stal. W obiekcie dominuje grafitowy kolor i motyw trójkątów, z których zbudowany jest m.in. szklany dach składający się z 10 tys. trójkątnych paneli.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ I ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!