REKLAMA

Zobacz najlepsze prace młodych polskich designerów

ps | 14 lip 2015 09:15 0

Podczas Gdynia Design Days miała miejsce wystawa, na której zaprezentowano najlepsze prace studentów i absolwentów wydziału architektury i wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Była to trzecia edycja wystawy Dyplomów Wydziału. Prezentowane na niej rzeczy można opisać jako przedmioty codziennego użytku w nietypowym wydaniu. Wystawa miała na celu zaprezentowanie młodych i świeżo upieczonych absolwentów poza murami macierzystej uczelni. Z autorami było można porozmawiać osobiście. Dla nich samych było to również ciekawe doświadczenie, ponieważ mogli poznać opinie starszych kolegów – projektantów, dziennikarzy, jak również gości i zwiedzających.

Prace, które znalazły się na ekspozycji wystawy „Architektura i Wzornictwo 2015” zostały wybrane przez profesjonalne jury, w którego skład weszli przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych, Centrum Designu Gdynia i niezależny ekspert. Do wystawy zostało zakwalifikowanych 20 prac, w tym 10 z Wzornictwa oraz 10 z Architektury Wnętrz.

Wśród wszystkich zaprezentowanych prac, nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Centrum Designu Gdynia dla najlepszego dyplomu przyznano Robertowi Mrowcowi za rower wodny. Nagroda główna to wyjazd na Dutch Design Festiwal 2015 w Eindhoven. Kuratorką wystawy była dr Marta Flisykowska.

1 komentarz. Skomentuj!