REKLAMA

Zobacz przyciemniające szkło dedykowane fasadom

kj | 22 sty 2015 14:12 0
Szkło przyciemniające do fasad, Sunguard solar grey 20. Fot. Archiwum

Szkła przeciwsłoneczne oferowane przez firmę Guardian pod marką SunGuard wzbogaciły się o nowy produkt – SunGuard Solar Grey 20. Nowy rodzaj szkła na uwagę zasługuje m.in. dzięki temu, że ma głęboką, ciemnoszarą barwę, przy czym doskonale przepuszcza światło widzialne.

Ten rodzaj szkła z powodzeniem może zostać wykorzystany do budowy fasad nowoczesnych obiektów użyteczności publicznej, które coraz częściej wymykają się ramom tradycyjnego budownictwa. Szkło jest właśnie tym materiałem, po który projektanci sięgają w celu kreowania niebanalnych rozwiązań. Jednak, aby materiał mógł sprostać oczekiwaniom musi posiadać określone parametry.

Firma Guardian wyszła naprzeciw oczekiwaniom projektantów i stworzyła ciemne szkło SunGuard Solar Grey 20. Architekci zyskują możliwość tworzenia budynków o niezwykłej, połyskującej czernią szklanej fasadzie, przy jednoczesnym zapewnieniu pomieszczeniom doskonałego dostępu do światła dziennego, maksymalnej ochrony przeciwsłonecznej i neutralnego widoku z okien.

Szkło wprowadzone przez Guardiana, jako produkt dedykowany wykończeniu nowoczesnych biurowców i centrów biznesowych, spełnia surowe wymagania dotyczące parametrów ochrony przeciwsłonecznej i transmisji światła. W przypadku szkła z powłoką Solar Grey 20 współczynnik przepuszczalności energii słonecznej (tzw. Solar Factor) wynosi 18%, odbicie światła na zewnątrz jest na poziomie 10%, a współczynnik oddawania barw to 96%.

W porównaniu do ciemnych szkieł barwionych w masie nowe, ciemnoszare szkło firmy Guardian przepuszcza do wnętrza pomieszczeń 19% światła widzialnego, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie komfortu pracy osób przebywającym w budynku. Powłoka refleksyjna Solar Grey 20 na szkle bazowym ExtraClear, zapewnia naturalną przejrzystość. Oznacza to, że osoba spoglądająca przez przeszklenie na zewnątrz nie ma wrażenia jakby patrzyła na świat przez ciemne okulary.

Szkło SunGuard Solar Grey 20 dostępne jest w standardowych rozmiarach, grubościach od 3 do 12 milimetrów. Wartość współczynnika Ug w przypadku zestawów dwuszybowych 6-16 Ar-4 z niskoemisyjnym szkłem ClimaGuard Premium2 wynosi 1,1 W/(m2K), aż do 0,5 W/(m2K) w zestawach trzyszybowych.  

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!