REKLAMA

Zobacz tegoroczne - najważniejsze wystawy na Arena Design

ps | 19 lut 2015 12:00 0

Arena Design jak co roku gromadzi w jednym miejscu bardzo ciekawe wystawy. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją i fotorelacją z bieżących wydarzeń.

W strefie Arena Design na targach Meble Polska 2015, można zapoznać się z 46 ciekawymi przedsięwzięciami. Wśród stref znajdują się między innymi Top Design, czyli jeden z filarów wydarzenia. Wystawa ta prezentuje nominowane w konkursie produkty. Celem konkursu jest rpomocja doskonałego wzornictwa na światowym poziomie. Zdjęcia nominowanych produktów z wystawy, znajdują się w galerii.

Po za tym ważną strefą jest przestrzeń Porta By Me. Chcemy zainspirować młode pokolenie projektantów do nieszablonowego myślenia i kreowania wizjonerskich koncepcji. Ceniąc niestandardowy design i oryginalne wzornictwo, pragniemy wspierać w rozwijaniu ich pasji i promować osiągnięcia polskiego środowiska projektantów – mówią współorganizatorzy konkursu z marki Porta.

Mówiąc o Arena Design 2015 nie można zapomnieć o wystawie światła, innowacyjnych technologii i materiałów. Pod nazwą Viva Light kryją się spotkania projektantów, architektów, inżynierów, technologów, producentów oświetlenia i innych. Prezentujemy nowości oświetleniowe firm polskich i zagranicznych, oraz obiekty młodych grup projektowych. W programie mamy spotkania z ludźmi ze świata designu, między innymi Małgorzata Ratajczak – inicjatorka i kuratorka wystawy, dr Krystyna Łuczak-Surówka, Artur Śleziak – mówią organizatorzy wystawy.  

Należy również wspomnieć także o strefach, które cieszą się bardo dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających, między innymi: kreatywni, edukacja, innowacje, 14 PE-P (UAP).

Do tej pory swoje wykłady wygłosili między innymi: gość specjalny Edward Barber z Barber & Osgerby Studio, Piotr Voelkel oraz Oskar Zięta, Thomas Karup z pracowni Cobe, Piotr Kuchciński, Tomek Rygalik, Tomek Augustyniak, Renata Kalarus, Krystian Kowalski, Agnieszka Jacobson-Cielecka, Iza Bołoz, Herbert Bickelmann, Ineke Hans, Łukasz Łazarczyk, Anna Wróblewska. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!