REKLAMA

Zobacz zwycięzców konkursu Young Design!

Redakcja | 23 cze 2016 13:36 0

Rozstrzygnięto już konkurs Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Young Design 2016. Była to już 9. edycja przedsięwzięcia, które ma na celu wyłonienie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia.

Do konkursu przystąpiło w tym roku 46 uczestników. 16 czerwca 2016 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała laureata spośród dziewięciu finalistów. Zwycięzcą został Jan Pfeifer, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jako nagrodę otrzymał stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20.000 zł, ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego, a także staż w Studio Rygalik, konsultacje biznesowe w Startup Academy oraz możliwość prezentacji na gali Dobry Wzór w październiku.

Jan Pfeifer jest projektantem, absolwentem (2016 r.) wydziału wzornictwa na ASP w Warszawie. Współpracuje z warszawskim zakładem rzemieślniczym - Pracownia Abażurów Grochowska oraz projektuje pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. W finale konkursu Jan Pfeifer zaprezentował barierkę - instrument miejski, autorski instrument muzyczny, pomysł na rewitalizację barierki w Parku Bródnowskim w Warszawie. Celem projektu jest stworzenie miejsca spotkań, zabaw, doświadczeń audialnych oraz dialogu między ludźmi.

Nie była to jednak jedyna nagroda w konkursie - finalistka Young Design 2016, Klaudia Gołaszczyk, absolwentka (2016 r.) wzornictwa na ASP w Katowicach, została wyróżniona przez firmę Zortrax drukarką 3d Zortrax M200, materiałami do druku 3d oraz możliwością stażu w firmie Zortrax. Klaudia Gołaszczyk prezentowała w finale Young Design m.in. projekt linii produktów Kenwood.

Źródło: IWP

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!