REKLAMA

Zostali wyłonieni finaliści konkursu "Kreacje z natury"

Mariusz Golak | 24 cze 2014 09:07 0
obrady.jpg

15 projektantów zostało zakwalifikowanych do finałowego etapu konkursu “Kreacje z natury”, ktorego organizatorem jest Barlinek Institute of Design. W dniach 25-26 czerwca br. wezmą oni udział w warsztatach odbywających się w fabryce Barlinka.

Przypomnijmy, że tematem konkursu "Kreacje z natury" jest stworzenie projektu deski podłogowej wpisującej się w koncepcję kolekcji "Smaki Życia", znajdującej się w ofercie firmy Barlinek. Konkurs składa się z dwóch etapów. Podczas pierwszego z nich projektanci zobowiązani byli stworzyć moodboard ilustrujący żródła inspiracji ich projektu, a także przedstawić koncepcję wnętrza, w które przygotowany projekt najlepiej się wpisze. Na tej podstawie jurorzy wybrali finałową piętnastkę.

Dziękujemy tym wszystkim, którym chciało się kreować z natury. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni rzetelnością prac, już na tym pierwszym, wstępnym etapie. Tym bardziej nie możemy doczekać się wspólnej pracy twórczej podczas warsztatów i finałowych propozycji – mówi pomysłodawczyni konkursu, Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu Barlinek SA.

Teraz 15 finalistów czeka zadanie polegające na zaprojektowaniu deski do przyszłorocznej odsłony kolekcji podłóg „Smaki Życia”. Jednak zanim finaliści przystąpią do pracy, na specjalne zaproszenie Barlinka udadzą się do fabryki firmy, gdzie wezmą udział w warsztatach rzemieślniczych.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku podczas Łódź Design Festival. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a zwycięskie projekty zostaną wdrożone do produkcji i wiosną 2015 roku trafią do sprzedaży w nowej odsłonie kolekcji „Smaki Życia”. Projekt będzie obecny na najbardziej prestiżowych wydarzeniach i festiwalach designu w Polsce.

Więcej informacji: www.kreacjeznatury.pl

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!