REKLAMA

10 najciekawszych pomysłów na ściany

| 14 sty 2016 14:55 0

Mówię ściana – myślę...wiele fajnych możliwości. Minęły czasy kiedy z braku materiałów kładziono na wszystkie możliwe ściany boazerię bądź wyklejano je tapetą z jednym wzorem. Dziś na ścianach spotkać można beton, cegłę, skórę, szkło i wiele innych, ciekawie designerskich materiałów.

Szkło

Modne jest zdecydowanie w kuchni, w wykorzystaniu nad blatem kuchennym. Jest to nie tylko designerskie urozmaicenie wnętrza ale też praktyczny zabieg. Jak wiadomo kuchnia jest miejscem, w którym przyrządzamy posiłki, gotujemy, smażymy. W tym wypadku szkło, jest dużo łatwiej umyć, utrzymać w czystości, co w przypadku malowanej ściany nie jest takie łatwe. Szkło może być przezroczyste i przykrywać kolorową ścianę, wzorzystą tapetę i inne. Może być też pomalowane na każdy dostępny kolor. Dostępne są takie szła z różnego rodzaju nadrukami. Można też na nie nadrukować dowolny obraz, jaki tylko sobie zamarzymy.

Tapeta

Jest to wdzięczny temat. Zdecydowanie używa się jej dzisiaj do ozdoby jednej ze ścian, a nawet fragmentu jednej ściany. Moda na tapetowanie całego wnętrza jednym modelem, na szczęście odeszła w zapomnienie. Tapeta to świetny sposób na ozdobienie ściany na przykład za łóżkiem. Tapety powiększają też optycznie wnętrza. Bardzo często przedstawiają grafiki, dzięki czemu w domu możemy mieć klimat metropolii, lasu, oceanu i wielu innych miejsc na wyciągnięcie ręki.

Beton

Coraz częściej, telewizor można spotkać na ścianie. Wiszące telewizory są modne i praktycznie. Oszczędzają miejsce i wyglądają bardzo nowocześnie i atrakcyjnie. Warto zastanowić się, aby wyeksponować i wyodrębnić ścianę, na które zawieszony jest właśnie telewizor, a przynajmniej jej fragment. Trendem jest pokrycie takiej części imitacją betonu, drewna. Nawet nieduży telewizor, na oddzielnym podłożu będzie wyglądał na ścianie na dużo większy. Beton jest również pomysłem na stworzenie pięknego, bardzo modnego w ostatnich czasach minimalistycznego wnętrza industrialnego.

Cegła

Jeśli mowa o stylu industrialnym, warto pomyśleć o wykorzystaniu we wnętrzu cegiełek. Modne są oczywiście prawdziwie fabryczne – czerwone cegły, ale także białe czy szare ozdoby, płytki w formie cegły. Jest to także odporny materiał na działanie czynników zewnętrznych czy uszkodzenia mechaniczne. Podobnie okładziny kamienne w różnej formie zadowolą miłośników pięknych wnętrz. Kamień pasuje do nowoczesnej, jak i klasycznej stylizacji. Odnajdzie się w jasnym oraz ciemnym pomieszczeniu. Kamień podobnie jak inne materiały warto stopniować i użyć go jedynie na jednej ścianie, a nawet jej fragmencie.

Akwarele

Sztuka od wieków obecna jest w domowych przestrzeniach. Najczęściej w formie obrazów, które nie tylko zdobią ściany mieszkań i podkreślają charakter wnętrza, ale także wyrażają gust artystyczny domowników. Obrazy akwarelowe to zatrzymana ulotność chwili, ekspresja, głębokość barw. Aby wprowadzić do wnętrza to, co w malarstwie najpiękniejsze nie trzeba ozdabiać ścian tradycyjnymi obrazami. Nowym ciekawym rozwiązaniem są płytki i dekory ceramiczne inspirowane pociągnięciami malarskiego pędzla. Współcześnie coraz częściej, zamiast tradycyjnych obrazów na płótnie wybieramy różnego rodzaju grafiki, zdjęcia czy fototapety. Nowym ciekawym trendem aranżacyjnym jest wykorzystanie malarskich motywów na płytkach i dekorach ceramicznych. Dzięki temu pięknem pociągnięć malarskiego pędzla możemy się cieszyć nie tylko w salonie czy gabinecie, ale także… w łazience.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!