REKLAMA

10 projektów łazienek – zobacz co proponują architekci wnętrz

| 26 kwi 2016 10:21 0

Jak, w rozmowach z nami podkreślają projektanci wnętrz, to łazienka jest jednym z najdroższych pomieszczeń do dobrego zaaranżowania. Z drugiej zaś strony, jest wnętrzem najbardziej wdzięcznym, z którego można stworzyć przyjemną i piękną izbę.

W artykule przedstawiamy Państwu 10 projektów nowoczesnych łazienek, których autorami są projektanci wnętrz z serwisu Archiconnect.pl Co je wyróżnia? Świeże spojrzenie na design, a przede wszystkim funkcjonalność. W galerii zdjęć widać, że nawet mała łazienka może być praktyczna. Ergonomia w pomieszczeniach łazienkowych to podstawa. Oczywiście istotną kwestią jest także wygląd oraz użyte w łazience materiały. Modne są obecnie duże płytki ścienne oraz podłogowe. Architekcie zachęcają również do zakupów toalet bezkołnierzowych, są one bardziej praktyczne. Kolorystyka jest tu dowolna. W modzie, nadal są biele, połączone z zielenią, czerwienią, mocnym kolorowym, nawet czernią. Nowym i ciekawym trendem wydają się być kolorowe wanny, zlewy, wylewki. Projektanci często namawiają na takie rozwiązania, ponieważ dynamizują one, często chłodne pomieszczenia łazienkowe. 

  • Łazienkowe nowości rynkowe, które będą hitem

     

    Anna Nowak Paziewska, MAFgroup
     
    Kilka firm branżowych wprowadziło ostatnio na rynek toalety samo myjące. Oczywiście nie jest to innowacyjny produkt, ale położono nacisk na ich promocję, „jednym słowem” edukowanie potencjalnych kupców, czyli większa świadomość konsumencka. Mamy do dyspozycji sprzęt typu dwa w jednym. Połączenie dwóch funkcji – bidetu i miski ustępowej. Produkt do odpowiedniej dbałości o higienę osobistą. Myślę, że ich zastosowanie spodoba się inwestorom małych łazienek. Obecnie mamy trend tzw. Eco. Producenci armatur stawiają na oszczędność wody. Często namawiamy naszych Inwestorów na zastosowanie elektronicznych baterii umywalkowych, które polecamy do łazienek dziecięcych. Oszczędzamy nie potrzebnie zużytą wodę np. podczas mycia zębów. Polecamy także stosowanie baterii termostatycznych. Do stref mokrych wprowadzono także całkiem bezpieczną elektronikę. Mam tu na myśli panele prysznicowe sterowane dotykowo oraz elektroniczne, czasowe baterie natryskowe. Ostatnio zwróciliśmy także uwagę na wprowadzony na rynek wodoodporny głośnik Bluetooth, który zastępuje podtynkowe radio łazienkowe. Myślę że to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich fanów dźwięku „wszędzie i zawsze” ale nie tylko. Głośnik można łatwo zamontować na drążku prysznicowym. Element łączy się z urządzeniami wyposażonymi w technologię Bluetooth, znajdującymi się w odległości do 10 m. Myślę że produkt może trafić to ogromnej liczby mężczyzn.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!