REKLAMA

50-metrowa kawalerka w stylistyce loft

| 02 sty 2017 10:58 0

Propozycja urządzenia niewielkiej kawalerki przygotowana przez projektantki z pracowni Kołodziej & Szmyt to był od razu strzał w dziesiątkę. Przypadła do gustu inwestorce, której zależało na połączeniu surowej stylistyki i kobiecych akcentów, jednocześnie odwołując się do klimatu samego budynku.

Z domieszką vintage

Duże, nisko osadzone okna czy otwarty plan strefy dziennej dodatkowo sprzyjały urządzeniu wnętrza w estetyce łączącej elementy loft i vintage. Świetnie czują się tutaj zarówno szarości, jak i drewno czy cegła na ścianie – połączenie tak charakterystyczne dla obu konwencji. Pomimo zastosowania w aranżacji ciemnych kolorów na znacznych fragmentach powierzchni ścian oraz mebli wnętrze pozostało wizualnie lekkie i przestronne. Skutecznie rozjaśnia je dębowa podłoga; nie można również nie docenić w tej roli kolorowych mebli i gustownie dobranych dodatków, które wprowadzają do wnętrza nieco humoru, tak niezbędnego na co dzień.

Otwarta przestrzeń

Scenerią wszelkich codziennych działań jest otwarta strefa dzienna, gdzie na wspólnej przestrzeni zaaranżowano salon, jadalnię i kuchnię. I o ile salon i kuchnia mają swoje wyznaczone miejsce, to jadalnia dzięki swojej lekkiej i bezpretensjonalnej formie ma zdolność „wędrowania”. Zwykle umieszczony przy oknie stół przy okazji towarzyskich spotkań zajmuje bardziej centralne miejsce, a ponieważ jest rozkładany wygodnie zasiąść może przy nim kilka osób. Swobodne kreowanie przestrzeni, to tylko jeden z atutów loftowego wnętrza. Kolejnym jest ponadczasowy charakter aranżacji, w której reprezentacyjny wygląd to przywilej nie tylko strefy wypoczynkowej. W tej zaś główną rolę gra nowoczesna i wygodna narożna kanapa w modnym odcieniu szarości, który stanowi doskonałe tło dla wyrazistych, stylowych dodatków.

PROJEKT: OLA KOŁODZIEJ, ULA SZMYT

ZDJĘCIA: BARTOSZ JAROSZ, STYLIZACJA: ALICJA PIETROWSKA

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!