REKLAMA

Apartament w Austrii: gotowy projekt minimalistycznego wnętrza

| 15 lis 2016 10:20 0
Kuchnię otwarto na dużą jadalnię dla ośmiu osób. Stół wykonano z drewna, harmonizującego odcieniem z podłogą. Wzornictwo stołu jest bardzo proste, wręcz minimalistyczne, wpisujące się tym samym w estetykę całego wnętrza. Projekt: Destilat Design Studio. Fot. Monika Nguyen.

Dach starego budynku kina z 1930 roku został podniesiony, tak aby stworzyć przestrzeń na nowoczesny apartament typu penthouse. Geometryczne formy i minimalizm przenikają się tutaj z przytulnością.

Przestronny, 250-metrowy apartament w austriackim mieście Koryntia służy jako wakacyjny "domek" dla 7-osobowej, niemieckiej rodziny biznesmena. 

Sercem mieszkania jest obszerna strefa dzienna z dużym salonem i "zakamuflowaną" kuchnią - flagowym już rozwiązaniem pracowni Destilat. Fronty kuchni są wykończone niecodziennym materiałem - panelami eternitowymi. Eternit znajduje się również w na ścianach w holu, stanowiąc wspólny mianownik dla całego wnętrza. Ściany w tej przestrzeni są jednak wyjątkowe, gdyż wykończono je bielonymi płytami fasadowymi, nawiązując do powojennej architektury austriackiej.

Fronty zabudowy kuchennej również nawiązują do panoramy miasta - tym razem jego kanciastych dachów. Poszczególne płyty mają delikatnie wygięte kąty, co sprawia, że zestawione obok siebie tworzą nietuzinkowy efekt trójwymiarowej, "falującej" przestrzeni. 

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ I GALERIE ZDJĘĆ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!