REKLAMA

Architekci radzą, jak urządzić miejsce do pracy w domu

| 04 lis 2016 13:59 0
Praca biurowa w domu wymaga wygodnego stanowiska z komputerem oraz biurkiem. Najbardziej komfortowo mogą czuć się posiadacze sporych domów, gdzie bez kłopotu można zagospodarować jeden z pokoi na miejsce do pracy. Projekt: Katarzyna Koszałka, Fot. Bartosz Jarosz

Jak urządzić miejsce do pracy w domu? Ciekawe rozwiązania znajdziecie w naszej galerii.

Praca biurowa w domu wymaga wygodnego stanowiska z komputerem oraz biurkiem. Najbardziej komfortowo mogą czuć się posiadacze sporych wnętrz, gdzie bez kłopotu można zagospodarować jeden z pokoi na miejsce do pracy.

Warto tu zadbać o odpowiednie wyposażenie – ergonomiczne biurko i krzesło. Nie zapominajmy też o właściwym oświetleniu i ulokowaniu biurka. Najlepiej ustawić je odpowiednio do naturalnego źródła światła. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, to najlepiej ustawić je bokiem do okna, tak aby piszący nie zasłaniał sobie światła. Biurko osoby praworęcznej powinno stać lewym bokiem do okna, a leworęcznej – prawym bokiem.

Kawałek salonu

Jeśli pracujemy w domu sporadycznie to wcale nie potrzebujemy osobnego gabinetu. W dobie urządzeń mobilnych biuro możemy zorganizować w każdym punkcie. Nie znaczy to jednak, że każdy jego zakątek w równym stopniu będzie pozytywnie oddziaływać na jakość naszej pracy. Trudno skupić się na projekcie, gdy łóżko w sypialni zachęca do snu, a kuchenne zapachy odciągają uwagę od monitora.

Dlatego miejscem idealnym na domowe biuro jest cichy i opustoszały przez większą część dnia salon. Zanim stanie się wieczornym centrum spotkań całej rodziny, możemy spokojnie w nim pracować. Jak zatem wkomponować w wystrój salonu kącik biurowy?

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!