REKLAMA

Beton architektoniczny – nowe kręgi zastosowania

ps | 02 lut 2015 10:00 1

Wytrzymały i plastyczny materiał, jakim jest zdecydowanie beton, staje się coraz bardziej popularny w wystroju wnętrz. Głównie stosuje się go w kuchniach, łazienkach i nowoczesnych pracowaniach.

Blat w kuchni powinien być przede wszystkim funkcjonalny, wytrzymały i dopasowany do potrzeb domowników. Nowoczesny i modny ostatnio beton architektoniczny, który ma designerski wygląd, spełnia wszystkie wymagania. Jego zastosowanie i intensywne używanie w kuchni, łazience czy pracowni umożliwiają impregnaty, które sprawiają, że materiał staje się odporny na działanie wody, a także łatwy do utrzymania w czystości.

Blat w kuchni ma zazwyczaj kilka zastosowań. Przygotowuje się na nim posiłki, zastępuje stoliki śniadaniowe, jest wyspą – oddzielającą część kuchenną od jadalni czy salonu. Zaltą owego materiału są jego cechy designerskie – wżery, przetarcia, przebarwienia. Blaty produkowane na zamówienie są wylewane w całości, a powierzchnia tworzona z jednej płyty potęguje wrażenie harmonijnej, designerskiej prostoty. Aby wzmocnić efekt można dodatkowo wybrać blat z wbudowanym, niejako wylanym zlewem.

Choć beton najczęściej kojarzy się z minimalistycznymi czy loftowymi wnętrzami, to surowość materiału dobrze komponuje się z drewnianymi dodatkami, ceramiką, a także z soczystymi kolorami, których w postaci warzyw, owoców i ziół w kuchni nigdy nie brakuje. Sam materiał idealnie współgra także z jasnymi meblami czy czarno-białymi akcesoriami. 

1 komentarz. Skomentuj!