REKLAMA

Beton w domowym otoczeniu

| 11 sty 2016 13:35 0

Beton architektoniczny to materiał, który ciągle zaskakuje. Jest niezwykle plastyczny, co pozwala tworzyć z niego różnego rodzaju elementy dekoracyjne, jak również przedmioty użytkowe. Bardzo dobrze komponuje się z innymi materiałami, które nie dominują specyficznego charakteru betonu, a wręcz przeciwnie - podkreślają jego walory.

Surowy charakter betonu sprawia, że kojarzony jest on głównie z minimalistycznym, stylem loftowym. Intuicyjnie łączymy go z metalem, cegłą, monochromatycznymi barwami. Tymczasem beton doskonale sprawdza się w bardziej nieoczywistych duetach. W połączeniu z drewnem, skórą czy miękkimi, kolorowymi tkaninami tworzy industrialny klimat w domowym wydaniu.

Dobrany duet

Drewno i beton to z pozoru dwie różne bajki jednak nie od dziś wiadomo, że przeciwieństwa przyciągają się. Naturalne materiały ocieplają chłodną szarość betonu, jednocześnie ciekawie z nią kontrastując. Stolik kawowy może być niezwykle ciekawym połączeniem modernizmu lat 60. ze skandynawską tradycją projektowania i aranżacji wnętrz. Drewniane nóżki i wnętrze półki „udomawiają” betonowy mebel i dodają mu lekkości. Wśród projektów marki odnajdziemy również inne przykłady mariażu tych dwóch materiałów. Idealnym rozwiązaniem dla indywidualistów są kubiki Frame. Kwadratowe moduły-kostki wykonane z betonu architektonicznego oraz ciepłego jesionowego drewna pozwalają na autorskie stworzenie własnych, niepowtarzalnych mebli. Odpowiedni dobór elementów pozwala na samodzielne ustalenie stosunku drewna do betonu we wnętrzu i tym samym ocieplenie industrialnej, loftowej przestrzeni lub wprowadzenie nowoczesnego, designerskiego akcentu do tradycyjnej aranżacji.

Miękko i kolorowo

Czy kanapa z betonu może być wygodna? Okazuje się, że jak najbardziej. Sofy Timeless to niezwykłe połączenie oszczędnego w formie betonowego odlewu z drewnem i miękkim, tapicerowanym wykończeniem. Kolorowe tkaniny stanowią jakby „ciepłe ubranie” dla chłodnego surowca. Możliwość doboru dowolnego koloru i materiału na tapicerkę sprawia, że każdy mebel jest jedyny w swoim rodzaju. Niezwykle modne połączenie szarości z mocnym akcentem kolorystycznym to aranżacyjny strzał w dziesiątkę. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!