REKLAMA

Beton we wnętrzu - to lubią architekci i klienci

| 05 maj 2016 09:50 0

Beton w różnej postaci jest bardzo lubianym materiałem i przez inwestorów, wykonawców i samych projektantów wnętrz. Podkreśla on rangę wnętrza. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających 12 pomysłów na betonowe akcenty we wnętrzach, których autorami są projektanci z portalu Archiconnect.pl

 • Widać zainteresowanie wszystkim co naturalne

   

  Katarzyna Rucka z pracowni NOVA wnętrza
   
  Materiały wykończeniowe to głównie drewno rodzime lub egzotyczne, kamień, metal, szkło. Swoje miejsce znajdą tu również elementy z tworzyw sztucznych i betonu, którym atrakcyjnie możemy wykończyć ściany. Styl nowoczesny to również zestawiania różnych faktur, np. gładkie fronty mebli zestawiamy z drewnianymi elementami z widocznym rysunkiem drewna. Sprawdzają się również zestawienia refleksyjnych elementów z surowym betonem o zróżnicowanej powierzchni.
 • Głównym trendem stała się indywidualność

   

  Maciej Słowiński z Atelier Słowiński
   
  Obserwując rynek dotyczący usług, ale również śledząc nowinki dotyczące marketingu, można wysnuć wniosek że w tej chwili wszyscy poszukujemy indywidualności praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. We wnętrzach trendem nie są już konkretne stylistyki, ale elementy które sprawiają, że wnętrze jest niepowtarzalne. Od naklejek, szablonów i fototapet poprzez okładziny typu cegła, beton, drewno czy panele 3D, aż po wyszukane lub wręcz tworzone na zamówienie dodatki. Pomysłów jest mnóstwo, ważne aby stworzyć niepowtarzalną przestrzeń, bo teraz głównym trendem stała się indywidualność.
 • W jakim stylu Polacy urządzają kuchnie? Jak zmienił się ten rynek na przełomie ostatnich 10 lat?

   

  Albert Kaleta, projektant marki Mebel Rust

  Jak wcześniej wspominałem przeważa szeroko rozumiany styl nowoczesny idący coraz bardziej w minimalistyczne wydanie. Poza dominującą bielą, którą wypierają szarości, również zmienia się sposób patrzenia na powierzchnie. Zamiast wykończenia w połysku, coraz częściej klienci decydują się na materiały wykończone w macie. Rozwija się zainteresowaniem stylem loftowym z zastosowaniem wykończeń cementowych typu beton. Szorstkie, porowate drewno, które przybliża nas do natury. Widać trend na powierzchnie strukturalne, posiadające własne dylatacje. Nowe technologie rozszerzają zakres materiałowy, przesuwając do niszy dobrze już znane rozwiązania. Takimi nowościami są np. materiały Lapitec, Dekton. Wysoka trwałość umożliwia stosowanie ich nie tylko na blaty, również na fronty szafek, okładzinę ściany, podłogi. Tego typu materiały odzwierciedlają współczesne trendy jakie panują w świecie. Zmiany jakie nastąpiły w ciągu ostatniej dekady pokazują jaki duży nastąpił przeskok w sposobie myślenia o wnętrzu kuchennym. Z kuchni pełnych zakamarków, drobiazgów, półeczek do prostych zamkniętych powierzchni. Zamiast Owalnych i półokrągłych kształtów na rożnych wysokościach decydujemy się na wyprostowaną linie zamkniętą w architektonicznym podziale. Sam sposób myślenia o kuchni. To już nie tylko szafki, ale przede wszystkim zespół rozwiązań oraz działań które odzwierciedlają charakter danego użytkownika. Współczesna wielopłaszczyznowość, wyparła utarte stereotypy z typowymi rozwiązaniami. Pozwala każdemu odnaleźć siebie w kuchni w takim charakterze w jakim najlepiej się czuje.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!