REKLAMA

Biokominki - dobry ogień w każdym domu

| 22 sty 2014 11:58 0

Z powodu szeregu wymagań technicznych do spełnienia nie wszyscy mogą pozwolić sobie na kominek w domu, a tym bardziej w mieszkaniu. W tej sytuacji projektanci wnętrz często proponują biokominki - atrakcyjny wizualnie i prosty w montażu ekwiwalent "żywego ognia".

Biokominek jest niczym innym jak tylko rodzajem kominka, w którym - w porównaniu do standardowego modelu - tradycyjny opał, czyli drewno, zastąpiono specjalnie do tego celu przeznaczonym paliwem ciekłym lub żelowym. Dzięki temu nie trzeba odprowadzać spalin, więc biokominek może zostać umieszczony w każdym domu, a nawet większym mieszkaniu.

Ze względu na różnorodność form może stać się atrakcyjnym elementem wyposażenia wnętrza. Na jego uniwersalność wpływ ma także wielość materiałów, z których wykonywane są biokominki - stal nierdzewna (malowana farbami lub lakierami odpornymi na wysokie temperatury), szkło, MDF, beton lub kamień. Co więcej, w przeciwieństwie do tradycyjnego kominka, nie musi być on przypisany do jednego miejsca. Dużą popularnością cieszą się bowiem kominki wolno stojące (można je umieścić w dowolnym punkcie domu). Istnieją też wersje naścienne oraz funkcjonujące jako meble.

 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!