REKLAMA

Biuro starannie zaaranżowane – tego wymagają klienci

ps | 13 sie 2015 12:23 0

Najlepsze biura spełniają zasady ergonomii, wygody, a przy tym gwarantują bezpieczeństwo danych. Osiągnięcie tych celów, jest możliwe przy odpowiednim zaaranżowaniu. Jak zatem powinno wyglądać biuro XXI wieku?

Zadowolenie pracowników, lepsza efektywność, a w końcu realne zyski. Dziś nikt nie wątpi, że warunki pracy mają ogromny wpływ na funkcjonowanie firmy. Dlatego specjaliści ds. wyposażenia mebli i wnętrz, przykładają szczególną uwagę, by ich rozwiązania spełniały wymogi nowoczesnego biznesu.

Ergonomia przede wszystkim

Najważniejsza jest wygoda miejsca pracy przy komputerze. W tej kwestii podstawą są ergonomiczne fotele, ale równie przydatne okazują się specjalne wysięgniki na monitory. Dobrze, by umożliwiały regulację pozycji ekranu w pionie, poziomie oraz pozwalały wychylać go po kącie i cofać lub przysuwać. Taka swoboda ruchu likwiduje konieczność pochylania się nad biurkiem, czyli przybierania nieprawidłowej postawy. Warto pamiętać, że jedno biurko można wyposażyć w kilka ramion. Samo okucie nie zajmuje wiele miejsca. Co więcej, pozwala znacznie zwiększyć wolną przestrzeń biurka – nawet o 40%.

Porządek w szufladach

Prócz wygody i ergonomii stanowiska pracy, ważne jest zachowane go w ładzie. Idealnym rozwiązaniem są nowoczesne systemy wyposażenia kontenerów biurowych. Dobrze, by posiadały funkcjonalne przegródki na różne typy dokumentów, umożliwiały łatwe dotarcie do nich, ale też były łatwe w obsłudze. Mowa o rozwiązaniach wspomagających otwieranie frontów, wysuwanie szuflad oraz hamulcach siły zamykania. Szczególnie te ostatnie przydają się tam, gdzie liczy się najmniejsze możliwe natężenie hałasu. Z punktu widzenia ergonomii, ważne jest, by kontener znajdował się w zasięgu ręki pracownika. Układ szuflad powinien być dobrany tak, aby ułatwiać sięganie po niezbędne przedmioty w pozycji siedzącej.

Okucia ochronią dane

Bezpieczeństwo danych, to ważny temat dla biznesu. Co w tym kontekście może zaproponować rynek okuć? Na przykład elektroniczne systemy kontroli dostępu. To terminale ścienne i meblowe, które otwierane uniwersalnym kluczem, pozwalają nie tylko zabezpieczać istotne dane, ale nawet kontrolować ruch w obszarze biura. Najnowsze rozwiązania tego typu, jak systemy Dialock współpracują z systemami zarządzania budynkiem (BMS). Systemy typu Dialock składają się z terminali drzwiowych i ściennych oraz rozwiązań dedykowanych meblom, np. sejfom. To minimalizuje ryzyko nieautoryzowanego dostępu do pomieszczeń osób spoza firmy i tych, które nie posiadają stosownych uprawnień.

Z produktów tego rodzaju korzystają nie tylko biura, ale również hotele, szpitale, czy budynki administracji publicznej. To, jak dotąd najskuteczniejsza metoda zarządzania ruchem w obiekcie oraz bezpieczeństwem kluczowych pomieszczeń w budynku firmy.

Powyższe rozwiązania to podstawowe elementy świadczące o nowoczesnym
i przemyślanym charakterze biurowej aranżacji. Ich zastosowanie jest jednak kluczowe dla stworzenia miejsca pracy zgodnego z najlepszymi standardami i potrzebami pracowników. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!