REKLAMA

Blat kuchenny - solidna powierzchnia

| 28 gru 2015 10:37 0
Łukasz Gągało, Country Manager, DuPont Building Innovations. Fot. Archiwum

Pod tą nazwą, z języka angielskiego – solid surface, kryją się materiały pochodzenia mineralno akrylowego, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród producentów, a co za tym idzie, również klientów mebli, głównie kuchennych. To materiał, który nawet po bardzo długim okresie użytkowania zachowuje swoje pierwotne cechy. Po jego zastosowaniu można mieć pewność, że nawet po wielu latach użytkowania będzie wyglądał dobrze i świeżo, jak tuż po zamontowaniu. Zapraszamy na wywiad z Łukaszem Gągało, Country Managerem, DuPont Building Innovations.

Dlaczego warto stosować blaty kuchenne typu solid surface? W czym są one lepsze od standardowych blatów kuchennych?

Blat kuchenny jest wykorzystywany codziennie i często bardzo intensywnie. Z tych względów musi on być wytrzymały, odporny na brud, a jednocześnie wyglądać estetycznie i być higieniczny. W końcu to tam przygotowujemy nasze posiłki i spędzamy dużo czasu. Nasza marka proponuje rozwiązania, które w tym pomogą. Jest to przede wszystkim higieniczność. Montując Corian nie tylko na blacie, ale także łącząc go ze zlewem wykonanym z tego samego materiału oraz ze ścianką łączącą blat z górnymi szafkami kuchennymi, tworzy nam się przestrzeń bez widocznych łączeń, w których zbierałby się brud, bakterie czy grzyby. Dodając do tego łatwość w utrzymaniu czystości mamy wytrzymały i praktyczny blat. Warto też dodać, w odróżnieniu od blatów laminowanych, blat wykonany z tej powierzchni jest naprawialny, a naprawa może zostać przeprowadzona na miejscu bez konieczności demontażu całej kuchni.

Czym charakteryzują się blaty solid surface jakie są ich zalety?

Corian jest atłasowy, ciepły w dotyku, tym samym miło się z nim obcuje. Jest on także gładki i nieporowaty, dzięki czemu brud i płyny nie mają jak wejść w jego strukturę. Wytypowano 61 kolorów, które idealnie nadają się na blaty kuchenne, barki, półki i inne powierzchnie, które możemy znaleźć w kuchni. DuPont Corian posiada właściwość kształtowania w 3D. Jest to możliwe poprzez podgrzanie go do temperatury ok. 170 stopni Celsjusza. Gdy temperatura spadnie do pokojowej, dany element jest trwały. Rozwiązanie to pozwala na wyegzekwowanie wielu niestandardowych projektów, które coraz częściej można spotkać w prywatnych domach u wymagających użytkowników. Dokładając do tego możliwość nanoszenia trwałych obrazów, grafik czy tekstu, obszar kuchenny staje się spójny, oryginalny i niepowtarzalny.

Jakie są aktualnie najmodniejsze rozwiązania? Które z nich warto polecić klientom?

Coraz mniej boimy się zdecydowanych barw, które podkreślają cały projekt wnętrza, dlatego też coraz częściej klienci wybierają kolory ciemne. Tutaj DuPont wychodzi naprzeciw modzie. Innowacyjna technologia produkcji „DeepColour Technology” pozwoliła na własną produkcję materiału, która wyznacza nowe standardy w branży, umożliwia projektowanie i produkcję ciemnych powierzchni, które łączą w sobie głębszy, bardziej intensywny i trwały kolor o zwiększonej odporności na zużycie i łatwiejszą obróbkę termiczną, klejenie i wykończenie. Innym rozwiązaniem, który spodoba się osobom podążającymi za nowinkami technicznymi, jest bezprzewodowe ładowanie tabletów i smartfonów. Jest to możliwe dzięki specjalnym urządzeniom wmontowanym w blacie kuchennym.

Czy utrzymanie w czystości blatów tego typu jest łatwe?

Corian został zaprojektowany i jest tak produkowany, aby spełniał wymogi dotyczące higieny – w końcu jest on wykorzystywany nie tylko w ośrodkach zdrowia, ale także na salach operacyjnych. Domowe sposoby wystarczą, aby utrzymać go w czystości, jest odporny na prawie wszystkie chemikalia stosowane w gospodarstwie domowym. Co zostało już wspomniane, jest gładki i nieporowaty, a więc grzyby, pleśń czy bakterie nie są w stanie zbierać się na jego powierzchni. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!