REKLAMA

Cegła we wnętrzach – tak ją wykorzystali projektanci wnętrz

| 05 lis 2015 13:37 0

Cegła to wdzięczny produkt. Za jej pomocą można zaaranżować wiele ciekawych wnętrz w różnych stylach i kolorystyce. Zapraszamy do obejrzenia realizacji, w których projektanci serwisu Archiconnect.pl użyli właśnie tego materiału.

Cegła zdecydowanie jest jednym najgorętszych trendów w ostatnim czasie. Cały urok polega na jej pięknym, nieregularnym wyglądzie, wyszczerbieniach. Nadaje się do użycia w salonie, kuchni, łazience, hallu. Może stanowić element dominujący we wnętrzu, ale także pięknie się prezentuje jako mały element całości, np. jedna ściana w pomieszczeniu. Jakie są zatem plusy i minusy cegieł we wnętrzach?

Do zalet zdecydowanie należą niestandardowy efekt 3D, dopasowanie do stylu skandynawskiego, nowoczesnego, industrialnego, wytrzymałość na uszkodzenia, izolacja termiczna i akustyczna pomieszczenia oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

Do ewentualnych wad można zaliczyć wagę materiału podczas prac wykonawczych oraz cenę. Nie jest to materiał tani ale jego zalety są w stanie zrekompensować różnicę w cenie.

Zapraszamy do obejrzenia obszerniejszej galerii zdjęć wnętrz pokazanych w artykule.

Kuchnia ze ścianą z cegły

Sypialnia ze ścianą z cegły

Biała cegła – skandynawski salon

Dom z cegły – salon z jadalnią

Dom z cegły – łazienka

Nowoczesny salon z czerwoną cegłą

Mieszkanie z mocnym ceglanym akcentem

Dom z cegły – hall

Salon z ceglaną ścianą

Czarno-biała kuchnia z cegłą na ścianie

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!