REKLAMA

Cienki blat w kuchni - nowy trend

ps | 27 cze 2016 09:04 0
Małgorzata Błaszczak, projektantka Pracowni Mebli Vigo, ekspert sieci Max Kuchnie. Fot. Archiwum

Po prezentacji kilka lat temu w Mediolanie cienkich blatów kuchennych zastanawialiśmy się jak polski rynek zareaguje na taki design, na grubości blatów 12mm. Jak się okazało, nie jest łatwe zmienić przyzwyczajenie klientów - opowiada Małgorzata Błaszczak, projektantka Pracowni Mebli Vigo, ekspert sieci Max Kuchnie.

Namówienie klientów do grubszych blatów i wprowadzenie do sprzedaży tych cieńszych, wymagało czasu, pokazania nowych materiałów w salonach i przekonania klienta, iż cienkie blaty będą tak samo wytrzymałe jak te grubsze, a dzięki nim kuchnia nabierze zupełnie innego charakteru, lekkości i wyrafinowanego smaku.

W poprzednim roku trend na cienkie blaty na mediolańskich targach został dalej utrzymany, a nasi klienci coraz śmielej wybierają realizację z takimi właśnie blatami. Przy tak cienkich blatach mamy do wyboru albo spieki kwarcowe, albo specjalnie formowane laminaty. Jeżeli chodzi o spieki kwarcowe to szerokim wyborem dysponuje firma Silestone. Ich blaty to kombinacja kwarcu (94%) oraz spoiwa - żywicy poliestrowej o doskonałych właściwościach fizyko-chemicznych. Taki skład pozwala na tworzenie różnorodnych form, zapewnia wyjątkową twardość i wytrzymałość oraz daje możliwość powielania wzorów i kolorów. Silestone to pierwszy i jedyny materiał kwarcowy z antybakteryjną ochroną, nadającą mu właściwości higieniczne, unikalne na rynku. Na uwagę zasługuje powierzchnia zamszowa "Suede" jaka została nadana blatom.

Nowa powierzchnia extra matowa w pełni oddaje naturalny kolor, a jednocześnie efektywnie zabezpiecza przed plamami oraz odciskami. Prócz tej matowej możemy oczywiście wykorzystać wiecznie modny połysk i fakturę Volcano (kamienia).

Na uwagę zasługują również blaty Resopal Monochrome, również występujące w grubości 12 mm. Monochrom to nowoczesne, niezwykle mocne blaty robocze, posiadające dwustronny dekor, 100% wodoodporności – blaty w są wodoodporne w całym przekroju. Materiał jest w pełni samonośny – blat nie wymaga dodatkowego nośnika, umożliwiają podwieszanie i wpuszczanie zlewozmywaków, nie wymagają oklejania. Dzięki homogenicznemu rdzeniowi, nie ma potrzeby wykańczania krawędzi.

Dodatkowo każdy blat Monochrom jest standardowo wzbogacony o technologię Sanitized. Jest to aktywne zabezpieczenie antybakteryjne efektywne w przypadku 99,84% bakterii. Technologia Sanitized jest zawarta w całym przekroju materiału i jest aktywna przez cały okres eksploatacji blatu. Oparta na kationach srebra bariera, uniemożliwia podziały komórkowe.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!