REKLAMA

Czarny design – barwa modna we wnętrzach i detalach

ps | 20 marz 2015 13:07 0

Kolor czarny we wnętrzu wymaga odwagi. Przy zachowaniu odpowiednich proporcji może jednak być eleganckim motywem przewodnim każdego pomieszczenia w domu.

Czerń nadaje wnętrzom elegancji. Jest też uniwersalnym kolorem, do którego możemy dobrać wiele dodatków. Wnętrza wyposażone w czarne meble i akcesoria nie muszą być ciemne i przytłaczające. Wystarczy, że odpowiednio zestawimy je z jaśniejszymi barwami i wybierzemy wysoki połysk frontów. Całości dopełni dobre doświetlenie wnętrza.

  • Angelika Anusiewicz–Bochenek z sieci salonów Agata Meble

    Z badań TNS Polska dla Agata Meble: Jakie Meble kupują Polacy (2014) wynika, że 9% klientów decydując się na zakup sofy lub narożnika chętnie wybierze obicie w kolorze czarnym. Takie meble kojarzą się z klasyką i elegancją. Czerń w salonie wymaga jednak odwagi i wyczucia stylu. Kolor ten pojawia się często w aranżacjach w stylu glamour. Polacy chętniej jednak kupują czarne meble wypoczynkowe niż skrzyniowe. Szafki i komody w tym kolorze przeznaczone do salonu zyskały na popularności od momentu wzbogacenia ich w oświetlenie ledowe.

Wypoczynek i styl

Czarne meble wypoczynkowe wyglądają dostojnie i elegancko nie tylko w biurach i miejscach publicznych. Mogą być wyjątkową ozdobą w salonach, kuchniach, łazienkach i innych. Potrzebują jednak dużo miejsca, bo czerń wymaga przestrzeni i światła. Jasne meble i ściany oraz duże okna stanowią tło, na którym czarny narożnik może prezentować się wyjątkowo. Ustawiony na środku salonu zaznacza miejsce dedykowane do wypoczynku i jest centralnym meblem, wokół którego budujemy klimat dodatkami. Czerń to także barwa na tyle uniwersalna, że współgra z każdym innym kolorem. Możemy więc wybrać dywan, lampy czy stolik z szerokiej gamy kolorów, a nawet wzorów.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!