REKLAMA

Designerskie mieszkanie w Nowym Jorku

| 09 lis 2016 09:03 0
Kuchnię wpasowano we wnękę, połączoną z sypialnią, za którą w rzędzie umieszczono łazienkę. Salon od kuchni oddziela barek śniadaniowy, przy którym ustawiono lekkie, metalowe stołki. Projekt: Fanny Abes, The New Design Project. Fot. Alan Gastelum.

Gdybyśmy mieli określić charakter tego wnętrza jedynie na podstawie jego kolorystyki, uznane zostałoby za skromne i neutralne. Panują tutaj bowiem szarości i biel, z cieplejszymi akcentami w postaci drewna czy czerwonej cegły.

Paleta barw jest tutaj jednak jedynie tłem dla bogactwa dekoracyjnych dodatków, które zostały tak dobrane, aby nie tylko ze sobą harmonizować, ale i nadać przestrzeni nietuzinkowy oryginalny charakter. 

Wyposażenie wnętrza obejmuje takie przedmioty jak wykonane na zamówienie, w oparciu o metalowe klatki, lampki nocne, stołki, które niegdyś były bębnami kablowymi czy wynaleziona na pchlim targu lampka w gustawiańskim stylu. Tak dobrane dodatki decydują o unikalnej atmosferze panującej w tym wnętrzu.

Mieszkanie w jednej z największych metropolii świata nie może być jednak wyłącznie piękne. Musi być także funkcjonalne. Tutaj, na niewielkiej przestrzeni, udało się zmieścić wszystkie niezbędne do komfortowego życia, funkcje. Przestrzeń dzienną stanowi salon, połączony z kuchnią, od której symbolicznie oddziela go niewielki półwysep, pełniący rolę śniadaniowego barku i jadalni.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ I GALERIE ZDJĘĆ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!