REKLAMA

Dom na szkockiej wyspie Skye urządzony w stylu minimalistycznym

| 04 sty 2017 10:26 0

Projektem domu zajęła się szkocka pracownia architektoniczna Dualchas Architects. Zadanie nie było proste: właściciel, który odziedziczył ziemię na malowniczej, choć niegościnnej wyspie Skye, zażyczył sobie, aby projekt budynku (oraz jego wnętrza) nawiązywał do lokalnej architektury i tradycji.

Surowe i minimalistyczne wnętrze; drewno i kamień na ścianie

Dzięki tym inspiracjom powstało wnętrze ciche, skłaniające do kontemplacji, proste i surowe - dom, w którym właściciel odpoczywa od hałasu wielkiego miasta sam lub w towarzystwie przyjaciół. Pierwszą decyzją projektantów było, aby otworzyć dom na naturalny, przepiękny krajobraz. Stało się to możliwe dzięki wielkim przeszkleniom. Bliskość natury i "organiczny" charakter domu podkreśla jeszcze otwarta przestrzeń oraz nietypowa bryła - widać to zwłaszcza w części dziennej, gdzie sufit "idzie" do góry na wysokość niemalże dwóch kondygnacji.

Źródło zdjęć: Dualchas Architects, www.dualchas.com

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!