REKLAMA

Dom pod Warszawą w klasycznym stylu

| 10 sty 2017 09:46 0

Osiedle Ventana, na którym znajduje się dom, położone jest zaledwie kilka kilometrów za Warszawą. Tworzy jednak swoistą enklawę, będącą azylem dla zmęczonych miejskim gwarem osób. Wkraczając na jego teren, przenosimy się w czasie za sprawą klasycznych form i eleganckiej architektury.

Średniej wielkości dom urządzono niemal w całości w stylu klasycznym, korespondującym ze stylistyką całego osiedla. Przeszklenia w oknach dekorują tradycyjne szprosy, sufit zdobią efektowne sztukaterie, a podłogę pokrywa naturalne drewno i miękkie tkaniny. Sercem domu uczyniono jadalnię, usytuowaną w dobrze oświetlonym wykuszu.

To tutaj w przyszłości spotykać się będą domownicy, celebrując wspólne posiłki, odrabiając lekcje czy też czytając gazetę. Mając na uwadze tak wielofunkcyjne przeznaczenie tej przestrzeni, zadbano o to, aby była przytulna i elegancka. Posadzkę na podłodze stanowi naturalne dębowe drewno, w oknach zawisły szykowne zasłony, a nad stołem wytworny żyrandol.

Z jadalni możemy bezpośrednio przejść do salonu, połączonego z nią jednolitą podłogą. Przytulność w pokoju dziennym buduje tapicerowany komplet wypoczynkowy w stonowanej, szarej barwie. Kolorystycznie harmonizuje z nim dywan oraz pasiaste zasłony w dużym, pionowym oknie, prowadzącym na taras. Szyk w pomieszczeniu kreują delikatnie stylizowany czarny stolik kawowy, lampy z połyskującymi ozdobnymi nogami oraz niezwykle wytworny kominek, obudowany prawdziwym marmurem.

Dom pokazowy Ventana B-186 M2, Osiedle Domów i Rezydencji Ventana.

Projekt: współpraca arch. Tomasz Żemojcin, Ventis, Ventana.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!