REKLAMA

Dom w stylu loftowym. Zobacz wyjątkowy projekt

Redakcja Dobrzemieszkaj.pl | 19 kwi 2017 08:18 0
Projekt: Dariusz Grabowski. Fot. Bartosz Jarosz

Jaka jest recepta na idealne wnętrze? W przypadku domu położonego w malowniczej okolicy pod Białymstokiem okazało się nią zaangażowanie architekta wnętrz już na początkowym etapie inwestycji. Dzięki temu udało się uzyskać spójne wnętrze, którego projekt idealnie koresponduje z zamysłem kryjącym się za formą budynku.

A zamysł był oryginalny. Dom podzielono na dwie części, które oddziela od siebie wybrukowany pasaż poprowadzony z zewnątrz do środka budynku i przez całą jego szerokość. Typowo ogrodowa powierzchnia jest intrygującym elementem wystroju, a ułożona z niej ścieżka tworzy oś, według której zorganizowano przestrzeń wnętrza. Dom podzielono bowiem na dwie części. Po jednej stronie pasażu urządzono strefę dzienną i pokoje rodziców oraz młodszych dzieci, po drugiej – królestwo nastoletnich córek.

Sercem domu jest częściowo otwarta strefa dzienna. Granice między poszczególnymi pomieszczeniami wyznaczają niepełne ścianki działowe. Architektowi przyświecała idea stworzenia minimalistycznego wnętrza, którego aranżacji nie zakłócają niepotrzebne detale i drobiazgi. Wystrój jest nowoczesny i oszczędny, ale w żadnym wypadku sterylny.

Zobacz wszystkie zdjęcia domu

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!