REKLAMA

Dom z nowoczesnym klimatem we wnętrzach

| 06 marz 2017 09:01 0
Piękny dom w klasyczym stylu. Projekt: arch. wnętrz Ewelina Pik, arch. wnętrz Maria Biegańska. Fot. Bartosz Jarosz

Nowoczesna, elegancka i rodzinna – takiej aranżacji wnętrza oczekiwali właściciele 200-metrowego domu położonego za miastem, na dużej działce otoczonej ze wszystkich stron naturą. Ze swoim marzeniem udali się do zespołu dwóch pań architekt: Marii Biegańskiej i Eweliny Pik z pracowni Modullar. Zobaczcie efekty ich pracy.

Inwestorzy są przemiłymi ludźmi - opowiada Ewelina Pik, przedstawili nam swoje oczekiwania i zaufali nam całkowicie. Powstały według zaprezentowanych przez właścicieli zasad wystrój jest bogaty w nowoczesne, geometryczne akcenty, jak i typowo klasyczne, dekoracyjne detale.

Dom ma czytelny, tradycyjny podział na strefy dzienną i prywatną. Na parterze urządzono salon z dużą kuchnią i jadalnią oraz łazienkę dla gości, podczas gdy na piętrze znalazły się sypialnie i łazienka domowników. Dostępu do strefy dziennej strzeże funkcjonalny wiatrołap, powstały z myślą o lokalizacji budynku. To dom dla dwójki dzieci, ważnym aspektem projektu było zminimalizowanie podmuchów powietrza. budynek stoi bowiem na ogromnej działce, na której mocno wieje - wyjaśnia arch. Ewelina Pik. Tutaj też można wygodnie usiąść w wyściełanej tkaniną wnęce i zdjąć buty. Od reszty domu strefę tę oddzielają przeszklone drzwi z czarnymi szprosami, które oprócz funkcji dekoracyjnej pełnią również rolę elementów doświetlających wnętrze.

Przestrzeń dzienna jest otwarta, ale tak zaplanowana, aby strefy robocze i wypoczynkowe nie zaburzały nawzajem swoich funkcji. Z poziomu przestronnej kuchni z półwyspem można oglądać telewizor zamontowany w salonie, ale już nie zobaczy się całości pokoju dziennego. Z kolei wypoczywając na kanapie możemy spoglądać na zieleń za oknem, ale nie zaobserwujemy wszystkiego co dzieje się w kuchni. W przestrzeń pomiędzy salonem, a kuchnią wpasowała się jadalnia z dużym stołem, przy którym celebrować posiłki może wspólnie aż 8 osób. Wystrój wnętrza spajają w konsekwentną całość powtarzające się w różnych miejscach motywy. 

Projekt: arch. wnętrz Ewelina Pik, arch. wnętrz Maria Biegańska; Modullar

Tekst: Anna Sołomiewicz, Zdjęcia: Bartosz Jarosz, Stylizacja: Marta Ustymowicz

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA PROJEKTU

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!