REKLAMA

Dom z poddaszem: zobacz propozycje projektantów

| 17 sty 2017 14:42 0

Jak pokazują dane, dom parterowy z poddaszem to bardzo częsty wybór. Optymalne zagospodarowanie przestrzeni, możliwość atrakcyjnej aranżacji poddasza np. na cichą sypialnię czy gabinet, a także aspekt wizualny to główne powody ich popularności.

Dom parterowy, parterowy z poddaszem, budynek wielokondygnacyjny, z pełnym piętrem lub z pełnym piętrem i poddaszem – to wszystkie typy domów, spośród których można dokonać wyboru docelowej nieruchomości. Według danych firmy Extradom, aż 55,64%* osób, które w minionym roku zakupiły projekt domu, wybrało parterowy z poddaszem. Skąd taka popularność? Powodów można wymienić przynajmniej kilka – optymalne zagospodarowanie przestrzeni (nawet na stosunkowo niedużej działce możemy postawić nieruchomość o dużej powierzchni), możliwość atrakcyjnej aranżacji poddasza np. na cichą sypialnię czy gabinet, a także aspekt wizualny – dom parterowy z poddaszem ładnie się prezentuje – komentuje Agnieszka Łozińska, Project Manager w firmie Extradom.

Domy parterowe

Drugim pod względem popularności wyboru typem projektu domu są domy parterowe. Na taki budynek w 2016 roku zdecydowało się 41,07% klientów Extradomu. W takim projekcie wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, a tego typu nieruchomości są wygodne dla osób niepełnosprawnych, chorych lub starszych przez optymalny układ pokoi, łazienki i kuchni. Dodatkowo dochodzi kwestia oszczędności – inwestor nie poniesie kosztów związanych ze schodami.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!