REKLAMA

Firma NOTI wyposażyła w meble kolejny Teatr

| 01 paź 2015 17:15 0

Coraz więcej instytucji kultury – teatrów, kin, muzeów, oprócz dobrego repertuaru, zwraca uwagę na aranżację wnętrz, do których zaprasza publiczność. Efektownie i funkcjonalnie zaaranżowane foyer, sprzyjająca wymianie myśli i relaksowi strefa chill-out to dziś miejsca, gdzie dobry polski design spotyka się z kulturą.

Firma Noti, która wyposażyła już między innymi Teatr 6 Piętro w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, tym razem aranżuje przestrzeń Teatru Muzycznego w Poznaniu. Efekt współpracy było można zobaczyć 26 września, kiedy to odbyła się podwójna premiera: wyczekiwanego musicalu Evita oraz odmienionego i nowoczesnego wystroju Teatru Muzycznego. W scenorgrafii spektaklu główną rolę „zagrał” fotel Teddy Bear zaprojektowany przez Pracownię Wierszyłłowski i Projektanci.

Podwójna premiera

Przestrzeń teatru to nietypowy projekt aranżacji wnętrza przestrzeni publicznej, w której ważne jest stworzenie atmosfery sprzyjającej spotkaniom dużej grupy osób, przy jednoczesnym zachowaniu możliwie intymnego charakteru rozmów. Marka Noti zaproponowała Teatrowi rozwiązania, które niewielką przestrzeń foyer i strefę kas biletowych, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, minimalistycznych mebli, uczynią bardziej funkcjonalną i elegancką. W kasach znajdą się wygodne fotele Flai (proj. Małgorzata Bronikowska) oraz stoliki Mishell (proj. Piotr Kuchciński). Udając się do foyer w przerwie spektaklu, można będzie odpocząć zasiadając na sofach Manta tego samego projektanta, które swoimi energetycznymi kolorami tkanin ożywiają przestrzeń i zachęcą, by przysiąść się, dołączyć do grupy znajomych i podzielić się wrażeniami. Z kolei gabinet Dyrektora Teatru, jak i sekretariat to przestrzenie reprezentacyjne. Ich znaczenie subtelnie podkreśli nagrodzona Red Dotem, nazywanym często Osarem Designu, kolekcja Clapp projektu Piotra Kuchcińskiego: sofy, fotele i stoliki.

  • Ryszard Balcerkiewicz, prezes NOTI

    Design w przestrzeniach publicznych to przede wszystkim nowoczesne i funkcjonalne meble, które będą nie tylko estetycznie współgrać z charakterem miejsca, ale przede wszystkim sprawdzą się w kontekście używania ich codziennie przez dużą liczbę osób. Obecność dobrego, polskiego wzornictwa w ważnych instytucjach kultury to idealne połączenie wartości, które zostanie docenione przez wrażliwych odbiorców. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!